Litovel díky povedeným rohům veze body z Chválkovic

Fotbalisté Litovle porazili v krajském přeboru Chválkovice. Na hřišti nováčka zvítězili2:1. Diváci viděli úporné utkání plné dlouhých nakopávaných míčů, kde branky padaly až po změně stran. Litovelští dali oba góly po rohových kopech. Domácí se prosadili prakticky ihned po obdržené brance, ale vyrovnat už se jim nepodařilo.

"Z naší strany to byl znovu zbrklý výkon, chybí nám zkušenější hráč, který by podržel míč, rozdal finální přihrávku. Navíc se nám ještě zranil kapitán Tomáš Pítr, který dokáže hru uklidnit. Uchylujeme se pouze k nákopům. Hlavně ze hry směrem do předu jsem zklamaný," říkal domácí trenér Zbyněk Odstrčil.

"Nedovolíme si jeden na jednoho, zbavujeme se zbytečně balónů, tohle není fotbal, ale zoufalá kopaná," výstižně zhodnotil výkon svého mužstva.

Celá první polovina utkání se nesla v nervózním duchu. Oba týmy se často uchylovaly k dlouhým přihrávkám, které bez větších problémů odvracely obrany obou mužstev. Kombinace vázla na obou stranách. Hosté hrozili z rohů a domácí téměř vůbec. "Nebyl to zrovna koukatelný zápas,"připustil domácí trenér Odstrčil.

Za zmínku snad stála akce hostů z 19. minuty, kdy se Schon vyhnul ofsajdovému postavení, ale svůj samostatný únik zakončil pouze střelou do tyče.

Do druhého poločasu nastoupili aktivněji Litovelští, kteří díky svému nasazení vybojovali několik rohových kopů v řadě. V 56. minutě přetavili jeden z nich v první branku. Přetažený roh na zadní tyč vrátil do malého vápna Míklánek, kde kapitán Litovle Dragon přetlačil obránce a hlavou otevřel skóre.

O chvíli později konkrétně v 61. minutě hosté udeřili znovu a zase po rohu. Tentokrát míč letěl do malého vápna, kde propadl až k číhajícímu Šilberskému, který už neměl problém doklepnout míč do sítě.

Neuběhla ani minuta a skóre se znovu měnilo. Chválkovice zaútočily prakticky ihned po rozehrávce. Domácí Kvapil se protáhl po levé straně, svým přízemním centrem našel Vališe, který z deseti metrů nedal brankáři šanci. Kontaktní gól domácí nabudil, ale ani zvýšená aktivita nevedla k dalším šancím.

Litovel vedení 2:1 udržela až do konce a její trenér Petr Mrázek mohl být spokojen.

"Jsem spokojen s přístupem hráčů, s nasazením a bojovností. Druhá věc je špatná herní kvalita, kterou ovlivnil i stav hřiště. Byl to poměrně vyrovnaný zápas, ale myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, protože jsme měli více vyložených šancí. Pro nás je to důležité vítězství," řekl

SK CHVÁLKOVICE - TJ TATRAN LITOVEL 1:2 (0:0)

Branky: 62. Vališ - 56. Dragon, 61. Šilberský. Rozhodčí: Slota - Hodaň, Jelínek. ŽK: Kvapil - Kučera

Chválkovice: Urbánek - Václavík, Pítr (36. Korec, 65. Spáčil), Sázel, Beneš - Mifka, Vališ, Koňařík, Vávra - Kvapil, Toman. Trenér: Zbyněk Odstrčil.

Litovel: Procházka - Kvapil, Miklánek, Krátký, Otava - Čep (85. Jaroš), Kučera, Šilberský (74.Šrom), Bednář (79.Navrátil) - Schon (90+1 Pěruška), Dragon. Trenér: Petr Mrázek.

Tatran Litovel - Lutín-Hněvotín 11:0
Branky : Fidler Jáchym 2,Labonek O 2, Skvorcov, Válek, Zbořil, Slavík, Večeřa,  Nátr, Vlastní