Litovel si zajistila výhrou na Šternberkem klidnější zimu

Fotbalisté Litovle porazili na vlastním hřišti v prestižním souboji Šternberk 4:1. Zimní přestávka tak pro ně bude o poznání klidnější, než pro hosty.

Zápas dvou týmů, kterým by se body z poslední podzimní bitvy hodily, začal hodně zostra. Ve 14. minutě využil Dragon minely šternberské obrany a poslal domácí do vedení. Za pouhých sedm minut, pak spolu s Schönem sehráli parádní akci. Litovelský křídelník se protáhl kolem obránce, poslal zpětnou přihrávku a Dragon předskočil svého strážce - za 21 minut 2:0 pro domácí.

"Dva góly jsme soupeři nabídli sami a soupeře nastartovali, protože Litovel také byla pod tlakem. Hra našich stoperů byla tragická. S takovými hrubkami se vyhrát nedá. Bohužel se nám to opakuje," kroutil smutně hlavou trenér Šternberku Milan Schmidt.

Hosté ale přece jen zvedli hlavu. Zifčák krásnou ranou pod břevno brzy snížil a pak se dlouho hrálo především před litovelskou brankou. Hlavně na začátku druhého poločasu si Šternberk vytvořil znatelnou převahu. Jenže gólové šance chyběly. "Bylo to dlouho na jednu bránu, ale bylo to jen platonické. Třetí gól pak zápas definitivně zlomil," připustil Schmidt.

Jeho autorem byl Martin Schön, který přeskočil netakticky vyběhnuvšího brankáře Vytřísala. Třetí branka dodala Litovli jistotu a Dokoupil pak ještě přikrášlil konečný výsledek čtvrtou brankou, při níž chytrou střelou překonal soupeřova brankáře.

"Jsem rád, že jsme to zvládli. Po minulém zápase jsem byl velmi zklamaný, protože to bylo bez vůle, bez morálky. Byl jsem z toho špatný až do středy," řekl trenér vítězů Petr Mrázek. "Dnes jsme právě díky morálce ustáli ten tlak na začátku druhé půlky. Nepustili jsme soupeře do šance, i když měl velkou převahu. Kdybychom tam dostali gól na 2:2, mohlo se všechno vyvíjet úplně jinak," dodal.

"Po gólu na 3:1 už soupeř trochu rezignoval a vyhráli jsme zaslouženě," uzavřel Mrázek své hodnocení.

Tatran Litovel - FK Šternberk 4:1 (2:1)

Branky: 14. a 21. Dragon, 65. Schön, 73. Dokoupil - 27. Zifčák. Rozhodčí: Slota - Hodaň, Jelínek. ŽK: Schön - Jurečka, Novosad, Kuba, Hlaváček.

Litovel: Procházka - Otava, Kučera, Miklánek, Kvapil - Bednář, Dokoupil, Šrom (82. Pěruška), Schön - Dragon (88. Jaroš), Navrátil (63. Čep). Trenér: Petr Mrázek.

Šternberk: Vytřísal - Coufal, Novosad, Tomanec, Hlaváček - Zifčák, Kymlička (81. M. Frieb), Kuba, Mudrák (57. Tvarbožek) - Hlaváč (46. Steklý), Jurečka. Trenér: Milan Schmidt.

Autor: Jiří Fišara, Olomoucký deník

Vedení TJ Tatran Litovel a samotní fotbalisté děkují za přízeň a podporu v podzimní části sezóny a těší se na Vás opět na jaře! Děkujeme!

Tatran Litovel - Lutín-Hněvotín 11:0
Branky : Fidler Jáchym 2,Labonek O 2, Skvorcov, Válek, Zbořil, Slavík, Večeřa,  Nátr, Vlastní