Dvě výhry za čtyři dny. Litovel po Konici složila i Hněvotín

Šest bodů získaných během čtyř dnů. Trenér litovelských fotbalistů Jaroslav Šišma mohl být právem spokojen. Jeho svěřenci v krajském přeboru po středečním vítězství nad Konicí porazili v sobotu na vlastním hřišti i Hněvotín 1:0.

"Dvě vítězství v tak krátkém sledu za sebou jsou pro nás skvělá. Do Oskavy teď ve středu můžeme jet v absolutním klidu," řekl Šišma po utkání.

Všechny týmy v krajském přeboru mají kvůli dohrávkám pekelně nahuštěný program. Nejvíc odložených zápasů měla na začátku jara právě Litovel. I kvůli tomu pozvolna klesala tabulkou až na dohled nebezpečných sestupových vod. Po dvou domácích vítězstvích však nyní nabrala opačný směr.

V utkání s Hněvotínem rozhodla 56. minuta. Po rohovém kopu vrátil hlavou míč do ohně Miklánek a nejlépe se ve skrumáži zorientoval litovelský stoper Martin Jindra.

Stejnému hráči krátce poté neuznal rozhodčí Válek pravděpodobně kvůli domnělému faulu druhou branku. V závěru zápasu po přihrávce Baránka neuspěl Bednář, který nastřelil jen nohy gólmana Běhalíka. Ve druhé půli byli domácí po vítězství hladovější.

"Závěr však mohl být daleko klidnější," usmíval se Šišma. "Druhý gól byl podle mě naprosto regulérní, ale nakonec jsme to zvládli. Naši obranu musím pochválit, stejně jako ve středu odehrála skvělý zápas. Soupeř neměl skoro nic," dodal.

Litovelská defenziva opravdu soupeře do šancí moc nepouštěla. Snad jen když jedinkrát v zápase zaskřípala komunikace a Láner mohl jít sám na brankáře, ovšem ukvapeně vystřelil vedle. "Když pak mohl jít sám i Zapletal, vyhnal se z výhodného úhlu," doplnil Petr Uvízl, kouč Hněvotína.

Hosté byli podstatně nebezpečnější v prvním poločase, než za nepříznivého stavu. Šanci Skoumala vyrážel Bača a obr Křižan pak dvakrát z trestného kopu trefil břevno litovelské brány.

"Nějaké šance jsme měli, remíza by možná slušela zápasu víc. Spíš jsme vyčkávali a čekali, co vymyslí domácí. Pak jsme ale dostali laciný gól," litoval Uvízl, který do Litovle, kde jako brankář před lety působil, přijel s výbornou bilancí. Z pěti zápasů od svého zimního příchodu do Hněvotína s týmem čtyřikrát vyhrál.

"Dnes mi chybělo ještě o trošičku větší nasazení, které jsme měli v těch předchozích vítězných utkáních. Litovel ale asi potřebovala body víc než my," pousmál se na závěr.

Ve středu hraje Hněvotín znovu venku, tentokrát ve Velkých Losinách. Litovel jede do Oskavy.

Tatran Litovel - FC Hněvotín 1:0 (0:0)

Branky: 56. Jindra. Rozhodčí: Válek - Hampl, Chládek. ŽK: Šrom, Jindra, Bednář - Dokoupil, Zapletal.

Litovel: Bača - Planička, Jindra, Krátký, Miklánek - Kučera, Šrom, Dvorský, Krajc (60. Bednář) - Čep (77. Otava), Baránek (84. Vaca). Trenér: Jaroslav Šišma.

Hněvotín: Běhalík - Dokoupil, Švajda, Šulc, Schinneck - Zapletal, Láner, Skoumal, Veselský(75. Cha­bičkovský) - Duda (78. Zamykal), Křižan (68. Němeček). Trenér: Petr Uvízl.

Tatran Litovel - Lutín-Hněvotín 11:0
Branky : Fidler Jáchym 2,Labonek O 2, Skvorcov, Válek, Zbořil, Slavík, Večeřa,  Nátr, Vlastní