FC Dolany - TJ Tatran Litovel 0:1 (0:0)

Po kvalitním výkonu si ze hřiště Dolan, kde se nám historicky příliš nedaří, odvážíme všechny tři body za vítězství 1:0. Hodnocení trenéra Jiřího Kohouta:

Sehráli jsme dnes důležité utkání se soupeřem na podobné úrovni. Pokud chceme soutěž udržet, musíme po domácích ztrátách body od těchto celků vozit a to se nám dnes zaslouženě povedlo. Sice jsme tomu trochu obětovali středeční pohárové utkání a nepíše se o nás v novinách, ale přiblížili jsme se ke středu tabulky a to je pro nás cennější. Divizního soupeře si můžeme pozvat na přátelák v přípravě... Dnes jsme byli dle mého vyjma prvních deseti minut agresivnější, důraznější a nebezpečnější než soupeř. Střel ze střední vzdálenosti bylo více, jak za předchozích pět zápasů dohromady.

Poté, co jsme v třetí minutě přežili úvodní šanci domácích jsme postupně převzali iniciativu, bohužel chyběla přesnost v koncovce, kvalita v pokutovém území soupeře. Tam stále nemůže najít finální přihrávkou spoluhráče. Defenzivní práce mužstva stejně jako s Mohelnicí snesla přísná měřítka. Vojta dnes pomohl i spolehlivým sbíráním centrů a předvedl i pěkný zákrok, kdy efektně vyrazil umístěnou střelu domácích zhruba deset minut před koncem. Moc nám dnes nešlo zahrávání standartek, paradoxně jsme z jedné z nich rozhodli o zisku bodů, když její zahrávání vzal na sebe Berťa Šrom a našel na zadní tyči hlavu Honzu Baránka, který snad protrhl to naše střelecké trápení. Ještě bych pak znovu pochválil hezký areál soupeře, včetně perfektního trávníku, soupeř mužstvo hodně omladil, možná to byl jeden z důvodů, proč jsme dnes působili na hřišti silněji. Trosku mi však radost kazí zranění Libora Navrátila. Osobně jsem toho v Dolanech nikdy moc neuhrál, takže z dnešního vítězství mám opravdu dobrý pocit.

Sestava a statistika z utkání zde FC Dolany - TJ Tatran Litovel 0:1 (0:0).

V následujícím kole přivítáme na domácím hřišti vítěze posledního ročníku krajského přeboru - Sigmu Lutín. Výkop utkání je naplánován na sobotu 6.10.2018 v 15:00. Přijďte nás podpořit, popereme se o další důležité body!