FK Jeseník - TJ Tatran Litovel 1:3 (0:2)

První body ze hřiště soupeře v této sezóně jsme přivezli z Jeseníku. Po dobrém koncentrovaném výkonu jsme už po prvním poločase vedli 2:0, když se prosadil Petr Dragon a Radek Bednář. Ve druhém poločase jsme si vedení pohlídali a v 57. minutě dokonce navýšili Martinem Jindrou. Soupeř dokázal skóre korigovat až v poslední minutě hry, kdy to na výsledku zápasu již nemohlo nic změnit. Tato výhra je o to cennější, že jsme do Jeseníku z důvodu zdravotních komplikací několika hráčů cestovali v pouhých 13 lidech.

Hodnocení trenéra Jiřího Kohouta: Myslím, že jsme dnešním výkonem navázali na dobrý pohárový zápas s Olešnicí, mužstvo se v okleštěné sestavě dobře semklo a vybojovalo obrovsky cenné tři body. Pro zisk bodů bylo důležité, že jsme bez úhony přestáli úvodní tlak soupeře, kdy se nám do nějaké dvacáté minuty nedařilo vpředu udržet míče a soupeř si vytvořil několik nadějných situaci ke skórování, ve kterých nás podržel brankář.

Následně jsme soupeři zasadili tvrdé direkty, ze kterých se těžce vzpamatovával a sebraly mu víru v úspěch. Nás naopak úvodní branka nakopla a když jsme si tentokráte pohlídali vstup do druhého poločasu, přišlo zasloužené vítězství. Musíme se však stále pevně držet nohama na zemi a udělat maximum pro zisk bodů ve středečním vloženém kole, abychom cenné tři body z Jeseníku neznehodnotili.

Pevně věřím v uzdravení alespoň dvou chybějících hráčů, protože s tak úzkým kádrem bychom dlouhodobě při vložených středách uspět nemohli. Za bojovnost, jakou jsme v Jeseníku předvedli, jsem byl dlouho po zápase na tým hrdý. Jak v Medlově, tak v Zábřehu to bodovou odměnu nepřineslo, přestože jsme herně nezklamali, dnes již ano.

Sestava a statistika z utkání FK Jeseník - TJ Tatran Litovel 1:3 (0:2).

V dalším kole Krajského přeboru zajíždíme opět ven a to ve středu 11.9. do Kralic. Utkání začíná v 16:00. Ve stejném čase odehrajeme také další domácí utkání v sobotu 14.9. na Tatraně proti Černovíru. Utkání začne v 16:00.