Litovelští fotbalisté vstoupili do sezony vítězně

Úspěšný vstup do nové sezony si užili fotbalisté Litovle. V úvodním kole krajského přeboru porazili doma Želatovice 2:1.

"Dá se říct, že jsme to ubojovali. Naše hra byla dost kostrbatá. Ale nakonec jsme to zvládl, za což jsem na začátku sezony samozřejmě rád," řekl domácí trenér Jaroslav Šišma.

Hosté hlavně v úvodu domácí pořádně zlobili a směrem dopředu byli fotbalovějším týmem. Na konci první dvacetiminutovky přežili Litovelští v rychlém sledu dvě šance. Nejdřív musel brankář Bača hasit situaci po pasu Matušíka na Havlíka. Akce pak pokračovala k Fabiánovi, který ale nezakončil přesně.

Nevedlo se krátce nato ani Koplíkovi. Ten dostal dlouhý pas za obranu, přehodil i vybíhajícího brankáře, ale obránce Krátký ho ke gólové radosti nepustil.

Litovel hrozila spíš při brejkových situacích. Nejnebezpečnější byl Bednář. Jeho nejlepší chvíle ale nakonec přišla po standardní situaci ve 44. minutě, kdy k němu propadl balon až na malé vápno a on poslal Litovel do vedení.

Želatovice se dočkaly vyrovnání krátce po přestávce. Matušík posunul mezi stopery balon Koplíkovi, který zakončil s přehledem přesně k tyči.

Rozhodující moment utkání přišel v 68. minutě. Litovelský Kučera vyslal krásnou přihrávkou do sóla Baránka. Ten nejdřív sice o balon málem zakopl, když ale ztracenou rovnováhu našel, rozhodl o litovelském vítězství.

"Oba naši mladí útočníci se trefili po půl roce. Bylo vidět, že hodně chtěli. Mohlo to být ale všechno jinak. Soupeř měl dobré šance. Za stavu 1:1, i potom na vyrovnání. Musíme děkovat i štěstí, že jsme nakonec vyhráli," přiznal Šišma.

Hosté se sice skutečně hodně snažili, jen Koplík měl dvě dobré šance, těsně vedle mířil osm minut před koncem také Fabián, ale vyrovnat už se jim nepodařilo. Litovel s vypětím sil cenné tři body na úvod sezony uhájila.

Tatran Litovel - FC Želatovice 2:1 (1:0)

Branky: 44. Bednář, 68. Baránek - 51. Koplík. Rohodčí: Hampl - Samek, Šťastný. ŽK: Čep, Jindra - Svačina, Matušík, Dostál.

Litovel: Bača - Otava (65. Vaca), Krátký, Planička, Miklánek - Čep, Dokoupil (87. Jindra), Šrom, Kučera - Bednář (78. Jarmar), Baránek. Trenér: Jaroslav Šišma.

Želatovice: Čech - Bernard (72. Mackovík), Svačina, Čtvrtníček, Dostál - Němec (46. Jemelka) - Matušík, Havlík (74. Baďura), Calábek, Fabián - Koplík. Trenér: Pavel Hošek.

Autor: Jiří Fišara