Dáme gól a pak vyrobíme šílenost, zlobil se kouč Litovle

Spravedlivou remízou skončil souboj fotbalistů Litovle a Kojetína v krajském přeboru. Soupeři si připsali každý po bodu po výsledku 1:1.

Domácí fotbalisté vedli od 52. minuty. Na přihrávku Dokoupila si naběhl Kučera a s přehledem obstřelil brankáře Gajdoše.

Zlomový moment zápasu přišel o sedm minut později, kdy měl Kučera po další akci Dokoupila druhou tutovku, jenže tentokrát jej Gajdoš vychytal a vyrazil na roh. Místo branky na 2:0, pak přišlo vyrovnání.

V 68. minutě centroval střídající Polách a Vondra poslal svou hlavičku do protipohybu gólmana.

Hostům povedená akce zajistila bod. Nováček soutěže z Kojetína jich má v součtu už pět.

A v Litovli mohl dokonce s trochou štěstí pomýšlet i na větší přísun.

Sedm minut před koncem zachránil domácí tým brankář Procházka, když vyhrál souboj tváří v tvář s Poláchem, který se před ním objevil úplně osamocený.

"Ta šance nás samozřejmě mrzí," řekl trenér Kojetína Roman Matějka.

"Říká se, že z venku je každý bod dobrý, ale dnes jsem si přál spíš tři. Prohrávali jsme 1:0, takže to musíme brát. Ale herně jsme byli podle mě o chloupek lepší. Domácí spíš spoléhali na brejkové situace. Vypadli jsme ze hry jen po inkasovaném gólu, který jsme dostali prakticky hned po naší velké šanci," připomněl kouč hostů příležitost Vondry ještě za bezgólového stavu.

Kojetínský záložník, ale prováhal ve vápně dobrý moment ke střele a nakonec vůbec nezakončil.

Litovel měla dobrou možnost otevřít skóre ještě v první půli. Václav Kratochvíl, jenž se po roce vrátil do sestavy Tatranu, ale nastřelil jen gólmana.

"Je to pro nás velká posila. Takového hráče jsme tady určitě k těm našim mladým potřebovali. Umí podržet míč i ho rozdat. Určitě nám pomůže," řekl trenér Litovle Jaroslav Šišma.

V prvním poločase mu i přes gólovou šanci chyběl u jeho svěřenců lepší pohyb.

"Byli jsme nějací utahaní a neběhali jsme," prohlásil.

"Po přestávce už jsme se zlepšili. Dali jsme vedoucí gól, ale potom zase vzadu vyrobíme šílenost. Nakonec jsme mohli i prohrát. Přitom, kdybychom dali na 2:0 by asi po zápase," zalitoval.

"Nakonec je asi remíza spravedlivá, i když doma by se mělo vyhrávat," dodal litovelský trenér.

Tatran Litovel - FK Slavoj Kojetín-Koválovice 1:1 (0:0)

Branky: 52. Kučera - 68. Vondra. Rozhodčí: Straka - Krobot, Válek. ŽK: Heinz - Dočkal.

Litovel: Procházka - Čep ((74. Šrom), Krátký, Jindra, Miklánek - Kučera, Dokoupil, Kratochvíl, Vaci (61. Heinz) - Baránek (84. Jarmar), Bednář. Trenér: Jiří Fišara.

Kojetín: Gajdoš - Vondra (78. Machů), Humpál (86. Vymětal), Dočkal, Panák - Peřina, Axamit, Kantor, Řezáč (46. Polách) - Bosák, Jarmer. Trenéři: Radek Tomšic, Roman Matějka.

Tatran Litovel - Lutín-Hněvotín 11:0
Branky : Fidler Jáchym 2,Labonek O 2, Skvorcov, Válek, Zbořil, Slavík, Večeřa,  Nátr, Vlastní