Litovli vyšla střídání a otočila zápas se Šternberkem

Perfektní obrat, domácí vítězství, ale také dobrý výkon hostů. Středeční fotbalové odpoledne se v Litovli povedlo. Domácí fotbalisté porazili v krajském přeboru Šternberk 3:2, dlouho přitom tahali za kratší konec.

Hosté v Litovli dvakrát vedli, ale k bodům to nakonec nevedlo.

Sotva se rozehrálo Šternberk vedl. Jurečka překvapil všechny, nejvíc litovelského brankáře Baču, který nejspíš neměl úplně čisté svědomí. Litovel se z šoku několik minut vzpamatovávala.

"Neuvěřitelný začátek z naší strany," kroutil hlavou litovelský trenér Jaroslav Šišma. "Ale zase si cením toho, že jsme nesložili zbraně a zvedli se," pochválil svůj tým.

Jenže první vyrovnání, které po přízemním centru Čepa obstaral Baránek, domácí znovu brzy inkasovali. Na levé straně pokutového území se uvolnil Hlaváček a střelou na přední tyč překvapil litovelského brankáře podruhé. Šternberk tak vyhrál první poločas.

A po pauze mohl odskočit i na vyšší rozdíl.

"Měli jsme tam dvě šance na 3:1, bohužel jsme je nedali," posteskl si jejich trenér Oldřich Sklenář.

Několikrát se vytáhl brankář Bača, jenž odčinil zaváhání z úvodu. Především po akci Hlaváče, který se ve vápně skvěle uvolnil, se litovelský brankář vyznamenal.

"Za dvě minuty jsme pak dostali gól na 2:2 a po stejné akci i na 3:2," dodal Sklenář.

Litovli pomohlo střídání. Do hry se dostali Dragon s Bednářem a oba se sotva minutu po nástupu podíleli na litovelském vyrovnání. Dragon brilantní přihrávkou otevřel prostor na křídle, Bednář odcentroval a na zadní tyči nepokrytý Miklánek zavěsil.

Deset minut před koncem Litovel dokonala obrat. Další akce po křídle vyvrcholila centrem Čepa a Baránek se do něj položil naprosto dokonale. Hlavičkou vystřelil Litovli vítězství.

I přes šternberksý tlak v závěru totiž Litovel těsný náskok udržela.Naopak mohla ještě zvýšit. Vacovu chytrou střelu ale zastavilo břevno.

"Hrál se dobrý zápas. Bohužel jsme to dnes nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Dnes jsme oproti předchozím zápasům dělali mnohem víc chyb. Vázla nám rozehrávka. Ztráceli jsme míče a obrana byla pod tlakem. To také nejde pořád, jednou se to projeví," litoval šternberský kouč Sklenář.

Jeho litovelský protějšek byl naopak spokojený.

"Chtěli jsme trochu rozložit zátěž, takže jsme nechali sedět Bednáře, který pak hru dokázal oživit. Pomohl nám ale hlavně příchod Dragona, který už má nějaké zkušenosti a na hřišti to hned ukázal," pochválil své svěřence. "Nakonec to vyústilo v krásné góly. Tak nějak si naši hru představuji. Teď jen, aby nám to vydrželo," pousmál se.

Tatran Litovel - FK Šternberk 3:2 (1:2)

Branky: 26. a 79. Baránek, 70. Miklánek - 1. Jurečka, 30. Hlaváček. Rozhodčí: Krobot - Hampl, Válek. ŽK: Kratochvíl, Jindra, Planička - Kymlička, Valtr.

Litovel: Bača - Otava (69. Bednář), Jindra, Planička, Miklánek - Čep (86. Vaca), Šrom, Kratochvíl, Kučera - Baránek, Krátký (69. Dragon). Trenér: Jaroslav Šišma.

Šternberk: Studený - M. Frieb (46. Kymlička), Novosad, T. Frieb, Mudrák - Hlaváček, Sklenář, Valtr, Coufal (86. Vráblík) - Jurečka - Hlaváč (77. Vinkler). Trenér: Oldřich Sklenář.

Tatran Litovel - Lutín-Hněvotín 11:0
Branky : Fidler Jáchym 2,Labonek O 2, Skvorcov, Válek, Zbořil, Slavík, Večeřa,  Nátr, Vlastní