Kraličtí nedovolili Litovli téměř nic a zaslouženě brali tři body

Kraličtí fotbalisté byli před domácím zápasem s Tatranem Litovel v průběžné tabulce krajského přeboru s deseti body devátí, hosté s třinácti pátí, měli ale o jedno sehrané střetnutí víc. Duel teoreticky vyrovnaných soupeřů tedy sliboval zajímavou podívanou, ale na kvalitním trávníku bylo vidět převážně jen kralické mužstvo.

Na první střeleckou šanci čekalo nemnoho diváků v hledišti až do 22. minuty střetnutí, do té doby stříleli Kraličtí jen z větších vzdáleností a to hodně nepřesně, Litovelští vůbec. Po začátku třetí desetiminutovky centroval z levé strany Ondřej Petržela a bombu Zdeňka Petržely z hodně nadějné parkety vyrazil gólman Bača bravurně přes břevno své branky na rohový kop. Strážce domácí svatyně Miler musel významněji zasáhnout poprvé až ve 31. minutě po přízemní střele Jindry, bylo ale otázkou, zda by míč těsně neminul pravou tyč a neskončil v zázemí. Kraličtí nedokázali zužitkovat dva přímé kopy od hranice velkého obdélníku. První zahrával Cibulka, druhý Zdeněk Petržela, ale obě jejich střely zastavila zeď litovelských hráčů. Do přestávky se už potom neocitl ve významnějším ohrožení ani jeden z brankářů.

Čtyři minuty po zahájení druhého poločasu vystřelil z dvaceti metrů kralický Pořízka, přízemní míč směřoval k pravé tyči Bačovy branky a na ukazateli skóre svítila změna - 1:0. Krásná domácí akce se zrodila v 65. minutě, Pořízka poslal k pravé straně hřiště nádhernou přihrávku s očima kapitánovi svého týmu Lehkému, ten z úhlu vystřelil, míč klouzal po trávníku a odrazil se od vzdálenější tyče litovalské branky zpět do hry. Kraličtí měli stále více ze hry a Bača mnohem víc práce, než Miller. V 72. minutě už branková tyč litovelského gólmana nezachránila, od hranice velkého vápna vystřelil Zdeněk Petržela a míč se od tyče odrazil do sítě za Bačova záda na konečných 2:0.

"Byli jsme pomalí, všude jsme byli pozdě, Kraličtí nás přehrávali důraznou hrou a zcela zaslouženě zvítězili. Náš předchozí výkon v Ústí a dnešní, to bylo jako sto a jedna," hodnotil vše nespokojený litovelský trenér Jaroslav Šišma.

"Dosáhli jsme jednoznačného vítězství, byli jsme lepší v agresivitě, v kombinaci, v ryclosti i ve střelbě, prostě ve všem. Dali jsme dva góly a v obranné fázi jsme udělali snad pouze jednu chybičku a to bez potrestání. Výborně zahráli zejména Ondřej Petržela i Pořízka, ale chválit mohu všechny kralické hráče. Chtěl bych také poblahopřát Radimu Milerovi, po jeho loňských čtyřicátých narozeninách vychytal zase jednou nulu a jistě to nebyl jeho poslední brankářský start," usmíval se po utkání trenér Kralických Petr Gottwald.

FC Kralice na Hané - TJ Tatran Litovel 2:0 (0:0) Branky: 49. Pořízka, 72. Z. Petržela.

Rozhodčí: Sedláček - Tomeček, Kološ. ŽK: Nečas, Neoral - Miklánek, Čep. Diváků: 90.

FC Kralice na Hané: Miler - Valtr, Martinka, Neoral, O. Petržela - Vitásek, Nečas, Pořízka, Cibulka - Lehký (90. Šín), Z. Petržela (81. Novotný). Trenér: Petr Gottwald.

TJ Tatran Litovel: Bača - Otava, Planička, Krátký, Miklánek - Vaca (81. Pěruška), Jindra, Kratochvíl, Čep - Dragon (53. Heinz), Baránek. Trenér: Jaroslav Šiošma.

Tatran Litovel - Lutín-Hněvotín 11:0
Branky : Fidler Jáchym 2,Labonek O 2, Skvorcov, Válek, Zbořil, Slavík, Večeřa,  Nátr, Vlastní