Litovel porazila rezervu Holice, trefili se Jindra a Dragon

Fotbalisté Litovle porazili v krajském přeboru rezervu 1. HFK Olomouc 2:0. Domácí brankář Jiří Procházka oslavil narozeniny prvním čistým kontem v sezoně. Trenérovi hostů Romanu Sedláčkovi naopak nevyšel návrat do města, kde ještě nedávno působil.

"Nijak zvlášť jsem to neprožíval," usmíval se navzdory porážce svého týmu trenér holického béčka a bývalý československý reprezentant. Ten se do Holice, kde kdysi jako hráč pomalu uzavíral svou bohatou kariéru vrátil před dvěma týdny z Mohelnice. Po vítězné premiéře s Medlovem, tentokrát v Litovli narazil.

"Rozhodla zkušenost domácích hráčů jako jsou Jindra, Dragon, nebo Šrom. Našemu mladému týmu takové zkušenosti chyběly. Stejně jako důraz. Jsme zatím příliš hodní. A ke všemu jsme si góly dali skoro sami," shrnul zápas Sedláček.

Litovel vedla od 41. minuty, kdy Jindra vyhrál vzdušný souboj s nedůrazným brankářem Stejskalem. Litovelský obránce hlavičkoval jednou nebezpečně už předtím, ale nepochodil. Stejně jako Bednář, který zblízka trefil jen obránce.

I Holice mohla jít v prvním poločase do vedení. Po Bučkově průniku vykopával Miklánek balon z brankové čáry. Už za stavu 1:0 měl Buček druhou, ještě větší příležitost. Pezzotti mu nachystal míč před odkrytou bránu. Olomoucký záložník ji ale ze sedmi metrů překopl.

"V prvním poločase byly šance na obou stranách. Ve druhém poločase jsme trochu zalezli a už jsme nedokázali delší dobu udržet míč. Holice ale spíš jen nakopávala, což se nám podařilo pokrýt," říkal litovelský kouč Jaroslav Šišma.

Navíc se jeho svěřencům podařilo hned na začátku druhé půle využít nedůslednosti v obraně HFK a Dragon zvýšil na 2:0.

Domácí pak mohli přidat i další gól. Po Šromově tečované střele z trestného kopu se odrazil míč od tyče k Vacovi, který ale z úhlu místo střely ještě přihrával.

Hostům poctivě bránící litovelská obrana nedovolila nic. "Těžko budu klukům něco vyčítat. Snažili se, některé situace ale prostě kvůli svému mládí nevyřešili dobře. Musíme dál pracovat," řekl Sedláček, který z porážky nedělal tragédii.

Domácí trenér Šišma naopak po tvrdém ataku na rozhodčí před týdnem v Hněvotíně hodnotil duel s klidem. "Tentokrát sudí zápas zvládli excelentně. Pískali dobře na obě strany," usmíval se.

Tatran Litovel - 1. HFK Olomouc B 2:0 (1:0)
Branky: 41. Jindra, 53. Dragon.
Rozhodčí: Boháč - Dorušák, Silný.
ŽK: Drmola (HFK).
Litovel: Procházka - Čep, Jindra, Heinz, Miklánek - Vaca, Šrom, Kratochvíl, Bednář (85. Pěruška) - Baránek, Dragon (79. Chrudina). Trenér: Jaroslav Šišma.
HFK B: Stejskal - Grézl, Drmola, Zbraněk, Smrček - Jíša, Klobáska (58. Hustý) - Blažkovský (73. Vaida), Buček, Kopečný (81. Manina) - Pezzotti. Trenér: Roman Sedláček.

Tatran Litovel - Lutín-Hněvotín 11:0
Branky : Fidler Jáchym 2,Labonek O 2, Skvorcov, Válek, Zbořil, Slavík, Večeřa,  Nátr, Vlastní