Béčko Holice k výhře nad Litovlí nasměroval vlastenec

Fotky z utkání zde

Rezerva HFK Olomouc si na domácím hřišti poradila s Litovlí. Holici k vítězství nasměroval vlastní gól Čepa, který po nedorozumění s brankářem nechtěně otevřel skóre.

Domácí od té doby zápas kontrovali a bez větších potíží vyhráli 3:0.

Béčko Holice se v utkání muselo obejít bez trenéra Romana Sedláčka, který kvůli trestu zůstal na tribuně.

Na výkon týmu tak z lavičky dohlížel vedoucí mužstva Zdeněk Kuba, jenž po zápase nacházel jen slova chvály.

"Nastoupili jsme s velmi mladým týmem, ale výkon byl dobrý. Nechyběla bojovnost ani nasazení," těšilo zastupujícího trenéra Kubu.

Holici ve 22. minutě nastartoval vlastní gól Michala Čepa, který se nedohodl s brankářem Bačou a poslal míč do vlastní sítě. Nešťastný moment do té doby aktivní hosty rozhodil.

"Vlastní gól nikomu nepomůže. Je to hodně nepříjemné, ale stává se to," pokrčil rameny hostující trenér Mrázek, jehož tým začal zápas aktivně.

"Do té inkasované branky jsme dobře kombinovali. Hráli jsme po zemi a měli míč častěji v držení," všiml si kouč Litovle.

Po úvodním gólu se ale obraz hry změnil a na hřišti začala dominovat holická rezerva.

Ta svou převahu těsně před koncem poločasu potvrdila druhým gólem. Vaidovu střelu sice gólman Bača ještě vyrazil, ale proti dorážce Blažkovského už neměl šanci.

V 65. minutě mohl duel zdramatizovat Čep, který se z ničeho nic zjevil sám před brankářem, ale hostující záložník z voleje bránu přestřelil.

O deset minut později udeřilo na druhé straně. Obraně hostů utekl Blažkovský a domácí útočník svým druhým gólem v utkání zvýšil na 3:0.

"Domácí vyhráli zaslouženě," musel po zápase konstatovat trenér Tatranu Litovel. "Zápasy se rozhodují ve vápnech a tam jsme propadli. Naše hra byla naivní," zlobil se Petr Mrázek.

Domácí lodivod Zdeněk Kuba po zápase chválil jak své svěřence, tak i hosty, kteří přijeli hrát otevřený fotbal.

"Odehráli jsme kvalitní utkání s dobrým soupeřem. Vyhovovala nám hra soupeře, který chtěl hrát fotbal a nebránil. V minulých zápasech jsme měli problém dávat góly. Snad jsme to dnes prolomili," nechal se slyšet holický vedoucí mužstva.

1. HFK Olomouc B - TJ Tatran Litovel 3:0 (2:0)

Branky: 22. Čep vl., 42. a 75. Blažkovský. Rozhodčí: Štětka - Zavřel, Částečka. ŽK: Malínek - Krátký. Diváků: 74.

HFK B: Stejskal - Malínek, Grézl (77. Buček), Drmola, Krumpolc - Štěpánek (46. Fukan), Klobáska, Kopecký, Manina - Vaida, Blažkovský. Trenér: Zdeněk Kuba.

Litovel: Bača - Krátký, Heinz (80. Otava), Jindra, Miklánek - Vaca, Kučera, Kvapil, Čep - Bednář (84. Chrudina), Baránek (50. Šrom). Trenér: Petr Mrázek.

Tatran Litovel - Lutín-Hněvotín 11:0
Branky : Fidler Jáchym 2,Labonek O 2, Skvorcov, Válek, Zbořil, Slavík, Večeřa,  Nátr, Vlastní