Litovel s Kralicemi trefovala břevna. Spasil ji až Čep

Hubeným jednogólovým vítězstvím nad Kralicemi zakončili sezonu fotbalisté Litovle.

Ač svého soupeře jasně přehrávali, míč do sítě dostali pouze jednou. Nerozhodný stav zlomil deset minut před koncem pohotový Čep.

Na hranici šestnáctky obdržel ideální přihrávku za obránce a tváří v tvář brankáři se nemýlil. Jeho spoluhráči ale proti neškodnému sokovi mohli o zisku tří bodů rozhodnout daleko dříve.

Už v první minutě Bednář vybídl ke skórování Dragona, jenže domácí útočník nechal vyniknout kralického brankáře Krejčího. Ten ovšem jinak v první půli musel děkovat spíš štěstí než svému umu.

K udržení bezgólového stavu mu hned třikrát pomohlo břevno. Nejprve jej zachránilo po povedené Šromově ráně ze střední vzdálenosti, poté po parádně provedeném trestňáku Kvapila.

A do třetice rozezvučel brankovou konstrukci hlavou po rohovém kopu Krátký.

Gól však ne a ne padnout, i přesto byl litovelský trenér Petr Mrázek s první pětačtyřiceti­minutovkou spokojený.

"První poločas byl z naší strany velmi dobrý. Dali jsme tři břevna, měli jsme tam poměrně hodně pěkných kombinačních akcí, takže s prvními čtyřiceti pěti minutami jsem byl velmi spokojený," chválil svůj tým za předvedený výkon.

Zato druhou polovinu zápasu sledoval s obavami.

Po pauze totiž jako by Litovelští zapomněli střelný prach v kabině. Rozlousknout úpornou hostující obranu pro ně bylo dlouho nadlidským úkolem.

Trápení Tatranu ukončil až v poslední desetiminutovce hbitý forvard Michal Čep.

Proti vyběhnuvšímu Krejčímu nezaváhal a ranou do dolního růžku branky vystřelil domácím vítězné loučení se sezonou a také konečné sedmé místo v tabulce.

"Ve druhém poločase soupeř, dá se říct, zdržoval. Nechtělo se jim moc hrát, takže ten fotbal nebyl už tak plynulý. Nevytvořili jsme si tolik šancí jako v prvním dějství, ale přesto jsme jeden gól vstřelili a podle mě zaslouženě vyhráli," prohlásil o konečném výsledku zápasu Mrázek.

Jeho protějšek Petr Gottwald i přes porážku své svěřence příliš nekritizoval.

"Pro nás to bylo trošičku smolné utkání, i když jsme určitě nebyli lepší. Soustředili jsme se spíše na defenzivu, protože nám chyběla spousta hráčů ze základní sestavy a já tam musel zabudovat kluky z B - mužstva. Musím říct, že mě nezklamali, ale mrzí mě, že jsme neudrželi stav 0:0 a dostali v závěru branku," hlesl.

TJ Tatran Litovel - FC Kralice na Hané 1:0 (0:0)

Branky: 82. Čep. Rozhodčí: Slota - Silný, Lakomý. ŽK: Šrom - Ondřej Petržela, Zdeněk Petržela.

Litovel: Procházka - Otava, Krátký, Jindra, Kvapil - Bednář (81. Baranek), Kratochvíl, Šrom, Kučera - Dragon (90 + 2. Jarmar), Čep. Trenér: Petr Mrázek.

Kralice: Krejčí - Vitásek, Martinka, Ondřej Petržela (88. Troneček), Kopečný - Prokop, Nečas, Zdeněk Petržela, Novotný - Cibulka, Lehký. Trenér: Petr Gottwald.

Tatran Litovel - Lutín-Hněvotín 11:0
Branky : Fidler Jáchym 2,Labonek O 2, Skvorcov, Válek, Zbořil, Slavík, Večeřa,  Nátr, Vlastní