Muži: FK Troubky - TJ Tatran Litovel 1:0 (0:0)

Troubky - Dlouhých šest zápasů čekali fotbalisté Troubek na tříbodový zisk. Dočkali se až v nedělním jedenáctém kole krajského přeboru. Na svém hřišti udolali Litovel 1:0. Jediný a zároveň vítězný gól zápasu vsítil Jaroslav Němčák.

Premiéru v pozici hrajícího trenéra si v domácím dresu odbyl kapitán Lumír Stoklásek, který tak převzal štafetu po odstoupivším Miroslavu Poláčkovi.

O první výraznější moment se po deseti minutách hry postaral troubecký Benýšek. Rychlonohý záložník však svou příležitost, při které se řítil sám na gólmana Procházku, nezužitkoval. Tentýž hráč musel zakrátko trávník opustit, neboť se zranil při jednom ze střetů.

Aby toho nebylo málo, tak za dalších čtrnáct minut musel odstoupit i druhý z krajních záložníků Troubek Ticháček.

Chvíli předtím si slabší chvilku vybral domácí gólman Bělík. K jeho štěstí mu pomohla obrana, která na poslední chvíli zablokovala gólový pokus litovelského hráče.

Branky se přítomní diváci dočkali až po změně stran. V 53. minutě dokázaly Troubky zúročit tlak, když se prosadil Stískal. To byl také první a zároveň poslední úspěšný střelec duelu. Stokláskova družina uchránila výhru 1:0 a mohla se po delší době radovat z úspěchu.

"Hráče musím pochválit, hlavně tedy za bojovnost. Fotbalově to ještě nebylo optimální, ale právě za tu bojovnost jsme si body zasloužili. Chtěli jsme zkrátka vyhrát víc než soupeř," zhodnotil klání Pavel Němčák, vedoucí týmu FK Troubky.

Pochválil také hráče z B-týmu, kteří museli naskočit už během první dvacetiminutovky do hry za zraněné spoluhráče.

Výkonem svého týmu byl značně rozladěný trenér Tatranu Litovel Jaroslav Šišma.

"Přístup hráčů byl katastrofální. Při srovnání s minulým zápasem to bylo jako den a noc. Vůbec jsme nebyli aktivní, předvedli jsme tragický výkon. Pochvalu zaslouží jen gólman Procházka, který chytil soupeři tři gólové příležitosti," u­vedl.

Branka: 53. Stískal.

Rozhodčí: Krobot - Motlíček, Reich. ŽK: Pospíšil, Němčák - Jindra, Šilberský, Šrom, Fidler. Diváků: 150.

Troubky: Bělík - Pospíšil, Stoklásek, Čevela, Obrtel - Ticháček (34. Brázda), R. Haviernik, Stískal, Benýšek (20. O. Kučera) - Němčák, Nemrava (80. J. Haviernik). Trenér (hrající): Lumír Stoklásek.

Litovel: Procházka - Otava (46. Čep), Plánička, Fidler, Miklánek - M. Kučera, Jindra, Krajc (65. Bednář), Šrom, Šilberský (85. Vaca) - Baránek. Trenér: Jaroslav Šišma.

Autor: DENÍK\Jaroslav Pazdera
24.2.2013 | admin | Přečteno: 1500x