TJ Tatran Litovel - 1. HFK Olomouc "B" 0:1 (0:1)

Úvodní zápas sezóny proti HFK jsme na domácí půdě prohráli 0:1. O jedinou branku zápasu se před koncem prvního poločasu postaral hostující Stoklasa.
Hodnocení trenéra Jiřího Kohouta:

Pro mě je konečný výsledek zápasu velkým zklamáním. Předvedený výkon zejména v prvním poločase pak také. Bylo krásné počasí, slušná návštěva a přijatelný soupeř, který byl do poločasu navíc nucen prostřídat celou lavičku náhradníků. Avšak tito mladíci dostali šanci čichnout si k dobrému výsledku a tu do konce zápasu před silným trenérským týmem na lavičce (i na hřišti), nepustili. Byly u nich vidět velmi dobře základní atributy, které jsou vštěpovány mladým odchovancům olomouckého fotbalu, tedy odvaha v soubojích jeden na jednoho, napadání a fyzická připravenost. Jsou velmi dobře vedeni.
Co se týká nás, pak v prvním poločase bylo znát, že jsme tři týdny nesehráli ani přátelský zápas, souhra nebyla dobrá, vázla kombinace. Z toho co jsme si přeci jen dokázali vytvořit nakonec stejně zbyl jen zmar,protože nám naopak odvaha a přímočarost chyběla, či vázla komunikace, či důraz.
Po příchodu Petra Dragona v druhém poločase se hra dopředu přeci jen zlepšila, měli jsme dostatek příležitostí utkání zvrátit, ovšem většina našich střel vlezla sotva do ochranné sítě za bránou. Nutno ovšem podotknout, že jsme do posledních minut byli ve hře také z důvodu dobrých zákroků Vojty Nakládala v bráně, protože i soupeř měl své šance, tentokráte spíše z brejkových situací.
Z mého pohledu by mělo být mužstvo, složené ze zkušených hráčů, kteří mají ať už v kraji či dokonce v divizi, něco odehráto, takové utkání prostě zkušeně zvládnout, pomoct si ze spousty standardních situací, výškou hráčů, důrazem, chytrostí. Nic z toho se nám ale nepodařilo, proto nemůžu být absolutně spokojen. Vše souvisí také s fyzickou připravenosti, včetně řešení finálních situací, když schází kondice, není tak kvalitní řešení zakončení, či náběh. Bez vstřelených branek zkrátka body získat nelze a posunout se tak do klidnějších vod tabulky také ne.
My jich vstřelili doposud 12, to je absolutně nejméně v soutěži a to už není náhoda. Proto nás čekají nesmírně náročné boje o záchranu v této soutěži a každý, komu na litovelském fotbalu záleží, musí začít dělat na tréninku i mimo něj bez keců mnohem víc. Pokud něco chci, musím něco předvést, přinést výsledky, vše tomu obětovat. Tak to funguje v celém životě, v práci i na fotbalovém trávníku.

Sestava a statistika ze zápasu zde: TJ Tatran Litovel - 1. HFK Olomouc "B" 0:1 (0:1)

K dalšímu mistrovskému utkání jedeme v sobotu 30. března do Všechovic. U aktuálně druhého týmu tabulky krajského přeboru je naplánován výkop na 15:00.

Tatran Litovel - Lutín-Hněvotín 11:0
Branky : Fidler Jáchym 2,Labonek O 2, Skvorcov, Válek, Zbořil, Slavík, Večeřa,  Nátr, Vlastní