Vložené kolo dorostenci zvládnuli

TATRAN LITOVEL – SK JESENEC 4-1 (2-0)

Branky: Večeřa, Fidler J, Kohout, Labonek

Po vydařeném vstupu do sezóny chtěli dorostenci Tatranu v domácím prostředí navázat na minulé utkání. Nově rodící se dorostenecké mužstvo Jesence, protřelé krajským přeborem starších žáků se teprve seznamuje s touto soutěží, ale ukázalo, že je třeba s nimi počítat.

STŘÍDALI: SLAVÍK  3,5, VACA  3,5, KOBZA  3, ZBOŘIL 3, O.FIDLER 3,5

Domácí začali první minuty solidně a jakoby by litovelští dorostenci dospěli dnes k závěru, že s tímto soupeřem to bude lehčí práce. Bohužel žádný soupeř se sám neporazí a pokud se k tomu přidá nepřesnost, nechuť běhat a bojovat, bude to pak takové moc nekoukatelné, tak jako v 1.poločase  . „Nevím, čím to dnes bylo, že tam spousta věcí chybělo a někteří hráči dnes neuměli podřadit na vyšší rychlostní stupeň. Zjistil jsem to bohužel až po zápase. Bylo 31.8. a někteří už jsou ve stresu ze školní docházky a to je dnes rozhodilo  . Netuším, jak pak budou hrát v neděli den před zahájením nového školního roku, ale říkali, že to už je víkend a nejsou prázdniny a bude to lepší. Vezmu si raději na střídačku pro sebe a Miloše nějaký prášek na tlak v očích a bolest hlavy, kdyby se na to v neděli nedalo koukat  ,“ řekl M. Spurný.

Litovel měla územní převahu, ale i hosté občas vystrčili růžky a kdyby byli přesnější ve finální fázi a Filda nepředvedl pár solidních tygřích skoků pod nohy, bylo by zle nedobře. V první solidní šanci se objevil všudypřítomný Š.Válek, kterého radost zastavil praporek pomezního. V 17. minutě přišel první radostný okamžik, kdy A.Kozák našel krásně dopředu pracovitého
R.Kohout, který nacentroval a T.Večeřa chladnokrevně lopatkou    dopravil míč do sítě 1-0. Domácí se stále tlačili do zakončení, ale v mnoha případech nepřesnost či zbrklost zastavila solidní akci před finální přihrávkou. V prvním poločase stojí za zmínku neproměněná tutovka
Š.Válka, který nechal vyniknout hostujícího gólmana a dále dalekonosný projektil J.Fidlera, který gólman hostů taktéž vytáhl na roh. Těsně před poločasem malinko trenéry uklidnil J.Fidler, který ve 44. minutě po centru M.Skvorcova uklidil hlavou do sítě 2-0.

Druhý poločas byl ze strany litovelských malinko fotbalově lepší. Hned na začátku 2.poločasu se do obrovské šance dostal J.Fidler a kdyby zachoval klidnou hlavu a místo tvrdé střely volil přesnost a chytrost, mohlo jít o krásnou akci s gólem. Na štěstí agilní R.Kohout v 56.minutě projel po levém křídle po krásné přihrávce a zakončil své sólo 3-0. Domácí malinko prostřídali sestavu a kvalita hry šla dolů. Obě mužstva už moc fotbalovosti nepředvedla.  Hostující branku nebezpečně ohrozil svým centrem T.Kobza, který tímto oslavil šibalským úsměvem na lavičku svou první střelu na bránu v dorostencích  . V 75. minutě se i hosté dočkali zaslouženého úspěchy, kdy z dálky střela krásně zapadla do levého rohu domácí branky 3-1. Domácí i tak mírně tlačili a v 87. minutě po trestném kopu D.Hajíčka našel odražený míč ve skrumáži O.Labonek a angličanem upravil konečné skóre na 4-1.

Hodnocení trenérů: M. Spurný:
Bylo tam hodně nepřesností a chyb. Takový uspokojený výkon, že se nemůže nic stát a soupeře nějak uhrají i na půl plynu. Chtěl bych malinko víc a já tomuto stylu říkám fandící fotbal.               2-3 hráči se v tu danou chvíli, kde je míč, zapojí do nějakého náběhu a zbytek fandí a stojí. My chceme, aby 11 hráčů útočilo a 11 bránilo a v určitých pasážím se dostáváme možná na číslo 9 v útočení a tak 6 v bránění a to není 11  . Na hodně soupeřů toto stačit nebude. Asi to bylo tím koncem prázdnin a 3 body se počítají.

M. Fidler:
Nebylo to ono a pokud jsem viděl p. Válka, tak má vždy sešit velikosti A5 a tentokrát vytahoval i A4 a nedivím se  . Bohužel pokud nebudou brát hráči fotbal jako kolektivní hru, ale jako freestyle několika jednotlivců, nebude to ono. Od hráčů z lavičky čekám víc, ale třeba T.Kobza nebo V.Zbořil to alespoň odbojují a je vidět snaha. Nechceme na ty kluky tlačit, ale pokud nebudou vytvářet tlak na ty na hřišti, nebude to dobře. Jak řekl Milan, 3 body jsou doma               a budeme muset opět pracovat na rozhýbání a rozproudění našich svěřenců  .

Tatran Litovel - Lutín-Hněvotín 11:0
Branky : Fidler Jáchym 2,Labonek O 2, Skvorcov, Válek, Zbořil, Slavík, Večeřa,  Nátr, Vlastní