TJ Tatran Litovel - FC Dolany 3:1 (1:0)

Litovel v 11.kole KP hostila kvalitní celek Dolan. Hosté byli v tabulce na 7.místě se 16 body a byli v utkání určitě favoritem.

Tatran to však nevzal na zřetel a dolanské do žádných šancí nepouštěl. Výsledkem bylo zbytečné podráždění hostujících hráčů, kteří když ve 23.min. poprve inkasovali, ještě svoji agresi, hlavně vůči rozhodčím vystupňovali. O první litovelskou branku se zasloužil M. Jindra, který po rohovém kopu vrátil hlavou míč na D. Hrazdila a ten parádní střelou otevřel skóre utkání. Ve 29.min. se ve vápně prosadil D. Smrček, ale brankář Urbášek jeho střelu na dvakrát zneškodnil!

Ani ve druhém poločase toho hosté moc nevymysleli. Měli sice optickou převahu, ale jejich největší šancí byl trestný kop Doseděla v 60.min., který spolehlivý Hůževka vyrazil na rohový kop! Smůlu měli hosté hned v 62.min., kdy tečovaná rána J. Šlégla přeletěla brankáře Urbáška a pohodlně se snesla do jeho branky.

V 71.min. poprve litovelská obrana zaváhala a zcela ve vápně volný Foukal ji ihned potrestal. Hned o minutu později hosty zbytečně oslabil brankář Urbášek, který hrubě urazil hlavního rozhodčího a po zásluze uviděl červenou kartu. Litovel po té zahrávala nepřímý volný kop asi z 11 m. Ten rozehrál kapitán Jindra na D. Smrčka, který míč s přehledem poslal pod břevno nového brankáře Hedy!

Dolanským bylo potom jasné, že body v Litovli již nezískají a v dalších minutách mohli ještě 2x inkasovat. V 76.min. se do šance dostal opět D. Smrček, ale bohužel pro Tatran vystřelil jen slabě. V 78.min. se do vyložené šance dostal i J. Fidler, který však svoji první mistrovskou branku nezaznamenal. V 90.min. si potom ještě hostující Doseděl za kritiku rozhodčího vykoledoval druhou žlutou a také on musel předčasně do kabin. Všichni litovelští hráči si za bojovnost a sebeobětování zasluhují velkou pochvalu!

V utkání nastoupil Svatopluk Bohanos po 105.

Celkem jsme se s Dolany utkali již 36x. Máme 14 víť. – 7 rem. – 15 proher. Skóre 48:66.

Sestava a statistika z utkání TJ Tatran Litovel - FC Dolany 3:1 (1:0).

Další zápas odehrajeme venku a to v neděli 15. října v 15:00 proti Zábřehu. V dalším týdnu nás pak čeká domácí utkání proti Lipové, zápas začne v sobotu 21. října v 10:30.

Tatran Litovel - Lutín-Hněvotín 11:0
Branky : Fidler Jáchym 2,Labonek O 2, Skvorcov, Válek, Zbořil, Slavík, Večeřa,  Nátr, Vlastní