Litovelský talent v republikovém finále OFS

Výběr OFS Olomouc v kategorii U12 na pátém místě v Republikovém finále v Praze! Součástí tohoto úspěšného mužstva byl také Radek Kohout z Litovle!

Obrázek
Radek Kohout na Výběru OFS Olomouc U12

14.-15. 6. se v Praze na stadionu SK Motorlet uskutečnil finálový turnaj okresních výběrů kategorie
U12. Náš výběr si účast zajistil díky vítězství v meziokresním turnaji v rámci Olomouckého kraje a
následně třetím místem v tzv. Moravském finále (pásmo Východ). Turnaje se dále zúčastnily zbývající
dva nejúspěšnější týmy z Východu republiky a první tři družstva z Čech (pásmo Západ). Hrálo se
systémem každý s každým.

V prvním zápase nám byl nalosován OFS Beroun. Dlouho se hrálo bez branek, ve druhém poločase se
nám podařilo vsítit vedoucí gól, bohužel však soupeř dvě minuty před koncem zápasu srovnal na
konečných 1:1.

Ve druhém utkání nás čekal soupeř nadmíru kvalitní. Sílu OFS Náchod jsme poznali už v Moravském
finále a Východočeši kvalitu potvrzovali i v Praze – před zápasem s naším výběrem už měli na svém
kontě dvě vysoké výhry o 4 branky. Naši borci ovšem na papírově silnějšího soupeře vlítli jako uragán
- 1. minuta=1:0; 3. minuta=2:0; 8. minuta=3:0 a náchodští úplně přesně nechápali co se děje.
Postupně se však ze šoku otřepali a snížili na 3:1. Naštěstí se nám ještě do poločasu podařilo znovu
odskočit na rozdíl tří branek a po gólu soupeře na 4:2 ještě jednou – 5:2 cca 7 minut před koncem
vypadalo velmi nadějně. Náchodští hráči ovšem ještě nesložili zbraně, přidali na obrátkách a dvěma
slepenými góly snížili na 5:4. Závěr zápasu byl z naší strany už takříkajíc „na krev“, ale ubránit vítězství
se nám povedlo.

V závěrečném čtvrtečním zápase jsme narazili na OFS Klatovy, který svá první dvě utkání prohrál a
proto jsme doufali v dobrý výsledek, zvláště po vynikajícím dojmu z našeho předchozího utkání proti
silnému soupeři. Bohužel, náš druhý a třetí zápas na turnaji na sebe bezprostředně navazovaly a
krátký čas na regeneraci po fyzicky extrémně náročném utkání byl na našem výkonu znát více než
bychom si přáli – přestože chlapci měli snahu, síly rychle docházely. Když jsme navíc neproměnili dvě
tutovky, soupeř trestal – 0:1. Závěr zápasu z naší strany působil až tragikomicky, když se několik
našich hráčů v jednom okamžiku hlásilo o vystřídání. I když trenéři střídali prakticky
v jednominutových intervalech, nebylo to nic platné – síly už nebylo odkud brát.
Prohra s hratelným soupeřem mrzela, ale nezbývalo než doufat, že v pátek začneme lépe než jsme ve
čtvrtek skončili…

Opak byl ovšem pravdou – výběr OFS Žďár nad Sázavou si do Prahy přivezl famózní formu – pozdější
vítěz neztratil v turnaji ani bod a bohužel ani my jsme na soupeře z Vysočiny nestačili. Výsledkem
byla krutá, nicméně zasloužená prohra 1:6.
Po debaklu, před posledním zápasem, nebylo kluky lehké namotivovat na poslední zápas proti MěFS
Praha, ale vypadalo to, že se podařilo – přeci jen případná výhra by znamenala bronzové medaile…
v tomto duchu taky kluci zápas zahájili aktivně a odměnou jim byl úvodní gól na 1:0. Vedoucí branka
však naše hráče příliš uspokojila, soupeř zvýšil obrátky a utkání zcela zvrátil, postupně nám „ujížděl
vlak“ čím dál více a výsledkem byla porážka 1:4, znamenající propad na páté místo.

Konečné pořadí turnaje: 1. OFS Žďár nad Sázavou; 2. OFS Náchod; 3. OFS Klatovy; 4. MěFS Praha; 5.
OFS Olomouc; 6. OFS Beroun
Matyáš Krejčí z našeho OFS byl vyhlášen nejtalentovanějším hráčem turnaje!
OFS Olomouc reprezentovali:
Matyáš Krejčí (Černovír), Radek Kohout (Litovel), Tobiáš Hrabal a Tomáš Bartoň (oba Dub n. Mor.),
David Doležel, Štěpán Břečka, Štěpán Lorenc, Matěj Psotka a Lukáš Skřivánek (všichni Slavonín), David
Hynek a Dominik Jílek (Nové Sady), Matěj Komárek (Náklo) a David Dosoudil (Velký Týnec).
Trenér Tomáš Dutszak, asistent Michal Ponížil, vedoucí družstva Zbyněk Kurfürst.

I když jsme nikdy veřejně nevyzdvihovali jednotlivce, tentokrát to uděláme – v našem týmu totiž
během celého turnaje vyčníval nejen výkonnostně, ale především nasazením, bojovností, obětavostí,
přístupem ke hře i příkladným chováním Štěpán Lorenc. Kapitán každým coulem…
Po loňském stříbru je 5. místo letošního výběru mírným zklamáním. Na druhou stranu, být pátý
nejlepší okres ze 76 v republice je vynikající. Navíc – jediný náš OFS se probojoval do Republikového
finále jak loni, tak letos, což dokazuje trvalou kvalitu mládeže na Olomoucku.

Tatran Litovel - Lutín-Hněvotín 11:0
Branky : Fidler Jáchym 2,Labonek O 2, Skvorcov, Válek, Zbořil, Slavík, Večeřa,  Nátr, Vlastní