Příprava: Velké Losiny - Tatran Litovel 3:2 (1:1)

Branky: Bednář, Jindra
Sestava: Krejčí - Pěček, Jindra, Kučera, Kvapil - Ďurďa, Heinz, Šana, Dostál, Tomášek - Bednář
Střídali (hokejově): Knebl, Habermann

V prvním přátelském zápase jsme se na umělé trávě v Uničově utkali v 11.hod dopoledne s mužstvem Velkých Losin hrající taktéž krajský přebor Olomouckého kraje. Utkání bylo po opatrném úvodu poměrně ofenzívně laděné a divákům přineslo pět branek.

Na ránu stopera Jindry ze čtvrté minuty, která proletěla těsně nad odpověděli Losiny sérii tří nebezpečných rohů. V 18. minutě střílel z hranice šestnáctky tentokráte Heinz a i jeho technické střele chybělo pár centimetrů. V 20. minutě unikl šikovně po pravé straně Šana a předložil míč Dostálovi, který tvrdou ranou orazítkoval levou tyč. O tři minuty později zahrála Litovel signál z rohu a gólové střele Heinze bohužel zabránil před brankářem clonící spoluhráč Dostál.

Poté se ujali slova opět Losiny a nejdříve jejich střela z hranice pokutového území těsně minula tyč, následně se však z přímého kopu v 30. té minutě ujali Losiny vedení 0:1. Litovel mohla do poločasu odpovědět Dostálem, ale jeho únik nakonec uhasil obránce za již překonaného brankáře těsně před brankovou čarou.

Do druhého poločasu vstoupila aktivněji Litovel, v 48. minutě kličkovanou unikajícího Dostála na poslední chvíli opět zastavila Losinska obrana, o dvě minuty později střílel Heinz znovu těsně nad. V 54.minutě se do úniku dostal po brejku losinský hráč a šanci včasným vyběhnutím uhasil brankář Krejčí, který napravil ztrátu Habermanna na půli hřiště.

Minutu na to udeřilo na opačné straně a průnik Ďurdy po levé straně znamenal gólovou přihrávku pro Bednáře a stav 1:1. Následně mohl otočit výsledek sám Ďurda, ale při postupu na bránu si v konečné fázi nechal míč příliš utéct. Losiny se pak poměrně nenápadnou akcí znovu ujaly vedení, když po autovém vhazování nachytali litovelskou obranu v nedbalkách 1:2.
V těchto chvílích mohli utkání losinští rozhodnout a v rozmezí deseti minut měli dvě velké příležitosti, při kterých bránu Litovle přestřelili.

Jelikož se tak nestalo, přišel trest a nejprve sice opět pěkně sehraný roh proletěl bez zásahu těsně před brankou Losin, následně však v 80. minutě vyrovnal na hrot vysunutý stoper Jindra na 2:2.
V poslední desetiminutovce pak pokračovala ofenzivní partie kdy mohli rozhodnout oba týmy, šťastnější nakonec byly Losiny, když dvě minuty před koncem odražený balón vrátil krásně do šibenice jeden z jejich hráčů a překonal vyběhnutého brankáře. Litovli pak na vyrovnání nezbyl čas.

Oba trenéři se po utkání shodli, že měl zápas na úvod přípravy překvapivě dobrou úroveň a nikdo nebyl zklamán.

Další utkání odehrajeme znovu na umělé trávě v Uničově v neděli 6. února od 15:00 proti Medlovu.

Tatran Litovel - Lutín-Hněvotín 11:0
Branky : Fidler Jáchym 2,Labonek O 2, Skvorcov, Válek, Zbořil, Slavík, Večeřa,  Nátr, Vlastní