Litovel trápila lídra, ale nakonec prohrála s Určicemi 2:3

Litovel - Fotbalisté Litovle podlehli v krajském přeboru v pohledném zápase již jistému postupujícímu z Určic. Hlavní postavou utkání byl útočník Petr Vodák, který dvěma brankami udělal mezi vyrovnanými soupeři rozdíl. Určice porazily Litovel 3:2.

Hosté vstoupili do zápasu skvěle. Ve 4. minutě domácí nezakončili nadějnou akci, naopak Určice podnikli bleskový protiútok, který zakončil přesně Halouzka po přihrávce Vodáka.

Litovel vyrovnala po odehrané čtvrthodině. Dvorský přihrávkou pod sebe od brankové čáry hledal Čepa, který sice promáchl, ale ještě za ním nabíhající Kučera už s přehledem uklidil balon pod břevno.

Poločas přesto vyhrály Určice. Na vápně se předpisově otočil Vodák, který nedal šanci zasáhnout obránci a trefil ještě líp. Proti ráně odražené od břevna neměl Bača žádnou šanci.

Po změně stran domácí fotbalisté přidali a tlačili se za vyrovnáním. Jenže šance dlouho nevyužívali. Po rohu proletěl míč malým vápnem, ale Jindra ani Baránek na něj nedosáhli. Pak tvrdě pálil Kučera, ovšem Števula vyrazil. Kučera pak naservíroval míč před prázdnou branku Baránkovu, ale ten znovu na míč nedosáhl.

Určice mezitím mohly rozhodnout. Hochmanovu dělovku, ale skvělým zákrokem vytlačil na roh Bača.

A tak Litovel Skutečně vyrovnala. Z voleje se parádně trefil střídající Krajc.

Litovli to ale na bod nestačilo, protože znovu udeřil Vodák. minutu před koncem naplno zužitkoval centr z pravé strany a hlavou rozhodl o vítězství Určic 3:2.

"Myslím, že to byl poměrně vyrovnaný zápas. Ve druhém poločase jsme podle mě byli podstatně lepší. Na body jsme dnes rozhodně měli. Bohužel rozhodla Vodákova kvalita. To je na tuto soutěž rozdílový hráč. My jsme měli také několik šancí, ale žádnou jsme neproměnili. On byl naopak právě v tomto ohledu výborný," složil poklonu určickému střelci trenér Litovle Jaroslav Šišma. "Kromě koncovky ale nemám klukům co vytknout. Proti prvnímu týmu jsme odehráli dobrý zápas," dodal Šišma.

Evžen Kučera, trenér Určic, byl spokojen s vítězstvím, ale s výkonem svého týmu už tolik ne. "Vždy, když jsme se dostali do vedení, tak jsme přestali hrát. Jako bychom odešli fyzicky. Potýkáme se s tím už delší čas," řekl. "Pro diváky to byl asi dobrý zápas, ale pro trenéra, to bylo trochu horší," doplnil.

Tatran Litovel - Sokol Určice 2:3 (1:2)

Branky: 15. Kučera, 76. Krajc - 4. Halouzka, 35. a 89. Vodák. Rozhodčí: Vičar - Knoll, Slabý. ŽK: Jindra - Vaněk, Holly, Pospíšil.

Litovel: Bača - Otava, Jindra, Heinz, Miklánek - Vaca (46. Krajc), Šrom (80. Dragon), Dvorský, Kučera - Čep, Baránek. Trenér: Jaroslav Šišma.

Určice: Števula - Pospíšil, Kocourek, Skopalík, Javořík - Hochman, Holly, Vaněk (80. Petržela), Bokůvka - Vodák, Halouzka. Trenér: Evžen Kučera.

Autor: Jiří Fišara