TJ Tatran Litovel - Sokol Konice 1:2 (0:2)

Obě mužstva do utkání nastoupila oslabena. Litovli chyběla důležitá osa (Nemergut, Bednář a Dragon), hostím jejich nejlepší střelci Kamenný a Jašíček i když oni se do hry v průběhu utkání dostali.

Konice začala velice dobře a domácí vůbec do ničeho nepouštěla a do vedení šla již v 7.minutě. Na hranici pokutového území dostal hodně času konický Škrabal a s přehledem otevřel skóre utkání. Ve 12.min. mohli hosté skóre navýšit, když Cibulka postupoval sám na brankáře Kamische, ale ze šance vytěžil jen rohový kop.

Litovel se k první střele dostala až ve 25.min. z trestného kopu. Smrček však trefil jen náruč brankáře Snášela. Konice měla i nadále převahu, ale šance jaksi nepřicházely. Až v závěru poločasu měli hosté dva nebezpečné trestné kopy. Ten z 43.min. R. Krásy skončil rohovým kopem a hned o minutu později to zkusil J. Krása, ale ten mířil jen do zdi. V nadstaveném čase prvního poločasu si domácí trestuhodně nechali utéct Škrabala a ten se ani podruhé v utkání nemýlil!

Ve druhém poločase byla hra již vyrovnaná, ale pohledný fotbal to nebyl. Hostím v závěru docházeli síly a i Litovel mohla skórovat. V 79.min. střílel Smrček vedle tyče a gólová rána Bohanose z 88.min. byla sražena! Litovel se branky dočkala až v poslední minutě, kdy se krásně do šibenice trefil M. Peč, ale na vyrovnání již litovelským nezbyl čas.

Trenér Zdeněk Pospíšil: „První poločas byl z naší strany doslova katastrofální. Kdybych mohl,tak jsem vystřídal ve 20 minutě tři hráče. Druhá polovina byla o něco lepší, ale bohužel hrajeme to, na co mužstvo má. Nechci se vymlouvat, že chyběla osa týmu( Dragon, Bednář, Nemergut), ale je to velice znát, když tito hráči chybi. Konice vyhrála zcela zaslouženě. Jediné co mě trochu potěšilo byl výkon dorostenců ( Laža, Příkopa),kteří nastoupili do rozjetého zápasu.“

Sestava a statistika z utkání TJ Tatran Litovel - Sokol Konice 1:2 (0:2).

Další venkovní utkání odehrajeme v sobotu 5. listopadu od 14:00 v Želatovicích. Na domácím hřišti se pak znovu představíme v sobotu 12. listopadu od 14:00, kdy přivítáme Mohelnici.