TJ Tatran Litovel - FC Dolany 0:0 (0:0)

Litovel nastoupila do utkání ve velice oslabené sestavě. Z disciplinárních důvodů nemohl nastoupit Pěček a Fidler, pro zranění Kvapil, Kučera a Miklánek a z prac. důvodu Bednář.

Bohužel další rána pro litovelské přišla již v 15.min., kdy byl vyloučen brankář Kamisch za údajné hraní rukou před vápnem, když hasil požár před dobíhajícím Foukalem, který se snažil využít zbytečné chyby domácích. Tatran i v deseti se, ale nepoložil a s hosty sehrál vyrovnané utkání. V 30.min. prověřil hostujícího brankáře Tomanec, ale Urbášek byl na místě. V 33.min. měli první nebezpečnou akci hosté. Hlavička Kročila mířila do šibenice, ale Peč dokázal míč zlikvidovat. Hned o minutu později předvedl pěknou akci Dragon, ale Urbášek byl opět na místě. V nadstaveném čase prvního poločasu se ještě ke střele dostal Macháček míč však jen proletěl vedle branky.

Také ve druhém poločase se hrál překvapivě vyrovnaný fotbal. Hosté svoji přesilovku nebyli schopni využít a utkání nakonec skončilo zaslouženou remízou. Bohužel Tatranu se zranili další dva hráči, které museli nahradit dorostenci Laža a Příkopa. Bohužel starosti se sestavou budou i v příštím utkání.

Sestava a statistika z utkání TJ Tatran Litovel - FC Dolany 0:0 (0:0).

Hodnocení trenéra Ladislava Gallo: "První tzv. utkání pravdy, které mělo dát odpověď na to, jak na tom jsme.A ukázalo mi to na opravdu velkou morální sílu kluků a kabiny. Od Pavla Tomáška až po Martina Příkopu kluci dřeli ,a co víc, až na pár střel nad bránu a jedné vyložené šance , kterou fantasticky chytil Michal, jsme soupeře, který hrál po ,,velmi"diskutabilním vyloučení našeho brankáře , za údajné zmaření vyložené brankové příležitosti rukou, o jednoho muže v poli navíc, k ničemu nepustili .

Kluci to zvládli aniž by se dopouštěli faulů , záludností nebo nějakého přehnaného zdržování, logicky jsme nespěchali, ale v situaci, kdy hrajete 75 minut v deseti je rozvaha na místě.Branku soupeře jsme ohrozili střelou Michala Tomance, bohužel přesně do náruče hostujícího brankáře a několika povedenými výpady končící střelou, ale opět takovou, na kterou byl brankář soupeře připraven.

Naše největší příležitosti přišli v závěru utkání, kdy perfektně kopnuté PV kopy skončili tak , že na jednu Martin Jindra hlavou jen tak, tak nedosáhl a druhou , kdy míč směřující do šibenice, obránce na brankové čáře hlavou vyhlavičkoval na roh.Nechci tvrdit, že by jsme vyhráli zaslouženě, to asi ne ,ale za to co kluci předvedli, by to byla taková sladká odměna. Je naším úkolem a cílem přistupovat ke každému utkání jak k dnešnímu a na co to bude stačit ? Minimálně na to, že jak naši fanoušci , tak my, můžeme chodit se vztyčenými hlavami.

Věřím , že ve velmi důležitém utkání příští týden proti Lutínu uděláme všichni maximum pro úspěch."

Na domácím hřišti se znovu představíme v sobotu 22. dubna od 16:00 proti Lutínu. V týdnu pak odehrajeme vloženou předehrávku 30. kola, ve středu 26. dubna od 16:30 v Jeseníku. Poté budeme hrát znovu na domácím hřišti a to v sobotu 29. dubna od 16:00 proti Velkým Losinám.

Tatran Litovel - Lutín-Hněvotín 11:0
Branky : Fidler Jáchym 2,Labonek O 2, Skvorcov, Válek, Zbořil, Slavík, Večeřa,  Nátr, Vlastní