O.FIDLER 3,5 LABONEK 2,5 FIDLER J. 2,5

STŘÍDALI: NÁTR 3,5, KOBZA N, FIZIK 2, SLAVÍK 2, DOSOUDIL 3, VEČEŘA 2,5

Dorostenci v neděli přivítali na svém hřišti mužstvo Hluboček, které sice nezískalo mnoho bodů, ale jejich výsledky nevypadaly vůbec špatně. Postavení Litovle v tabulce je hezké a možná trošku nad očekávání, ale pokud chtějí dorostenci hrát nahoře, musí se připravit na to, že jejich skalp bude cenný a nikdo se sám neporazí. Bohužel ani sobotní after párty nepřidala na fyzické připravenosti .

„Někdy stačí slavit o den dřív, někdy večer o panáka méně, někdy nejíst potraviny, které kazí žaludek a někdy vzít holku na rande o chvilku později . Ta životní disciplína je podobná s tou fotbalovou a propisuje i na hřišti. Někdy je to až neuvěřitelné, jak je ten charakter ihned na hřišti i v životě vidět. Vidíte, kdo je bojovník, kdo jde tou nejlehčí cestou, kdo pomůže kolegovi, kdo se snaží poprat o výsledek, kdo hledá chybu jinde a kdo to má vše na salámu ,“ zakončil své filozofické okénku k zamyšlení M. Spurný.

Litovel do utkání nevstoupila dobře. Hosté ukazovali, že jejich jednoduchý, důrazný a přímočarý fotbal bude nepříjemný a vytvořili si 2 tutové šance, kdy první šanci Filip Dokoupil vyrazil na roh a druhá orazítkovala obě tyče a hostující hráč vykopnutý míč poslal Pánu Bohu do oken. Jestli byl nebo nebyl gól po tyčkách, ví jen fotbalový bůh, který ten míč drží v náručí. Až po tomto důrazném varování se Litovel probudila a začala vytvářet drobnou územní převahu. V 38. minutě si ve svém prostoru našel míč Maty Slavík alias Koller a z minima vytěžil maximum 1-0. Do poločasu však hosté vyrovnali, kdy
váhavé vyběhnutí Filipa Dokoupila využil hostující hráč, který přes obětavý zákrok D.Hajíčka dotlačil míč do domácí sítě 1-1 a to zaslouženě.

Druhý poločas už byl od litovelských přeci jen malinečko lepší. Maty Slavík si se prosadil svým důrazem, vyhrál sprinterský souboj a poslal domácí do vedení 2-1. Svou deseti minutovku využil na hřišti R.Fizik, který svým pohybem dělal hostující obraně problémy a po svém úniku vybojoval rohový kop, který v 72. minutě zakroutil R.Kohout do nebezpečného prostoru a hostují obránce pod tlakem R.Fizika usměrnil míč do vlastní brány 3-1. Bohužel pohodový konec se opět nekonal, jelikož v 74. minutě využili hosté přímý kop, který nechytatelně zakroutil hostující hráč do šibenice 3-2. Zbytek zápasu už byl pouze hra nervů. Hosté dostali ještě 1 šanci z přímého kopu, ale skvělým zákrokem F.Dokoupil zachránil 3 body pro Litovel. Ufff .

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

M.SPURNÝ

Vím, že dorostenecký věk je plný oslav, zábav, zapíjení čehokoliv, ale každý si musí uvědomit, co chce a používat rozum . Každý makal, co mohl, to vím . Výsledek neodpovídá hře, ale jsem rád za kluky za 3 body. Kdyby si však soupeř odvezl nějaký bod, tak by to bylo zasloužené. Příští týden nás čeká souboj o udržení 1. místa a jestli předvedeme podobný výkon ve Slatinicích, myslím, že to stačit nebude. Dnes nás vysvobodili 2 lidé. Filip v bráně a promíjím mu to jeho zaváhání při prvním gólu a pak produktivita M.Slavíka. Ještě 1 jméno bych uvedl a tím je R.Fizik. Sice vydržel ve svém nasazení 10 minut, ale neuvěřitelně hru oživil a potěšil mě. Fizik jim dával své fyzické a slovní kapky a lavička žila . Jinak bych chtěl poděkovat p. Labonkové, L.Gallovi a rodině Dosoudilů za vynikající chlebíčky .
M.FIDLER

Nebylo to dobré. Oba víme, že někteří hráči mají na víc a to víc i my chceme. Tu kvalitu od těch starších očekáváme, aby udávali rytmus hry a pomohli těm mladším a nedělali školácké chyby, které nás pak dostávají do mdlob . Zastavil bych se u standartních situací . Netuším, na které párty si malovali signály, ale budeme je muset vymazat z rejstříku, když jsou z toho 2 brejky . Musíme se vrátit k našim věcem a hráči tomu musí věřit a dělat to min. na 99%.

Tatran Litovel - Lutín-Hněvotín 11:0
Branky : Fidler Jáchym 2,Labonek O 2, Skvorcov, Válek, Zbořil, Slavík, Večeřa,  Nátr, Vlastní