Sokol Určice - TJ Tatran Litovel 1:2 (0:2)

Z Určic vezeme ze zápasu o šest bodů cennou výhru 2:1. Ta se zrodila zejména v prvním poločase, kdy vstřelil po rohovém kopu první branku Daniel Smrček a o pět minut později přidal druhý gól střelou zpoza vápna Pavel Kvapil. Domácí v druhém poločase dokázali snížit z pokutového kopu, další branky už však nepadly a zápas tak skončil vítězstvím Litovle.

Sestava a statistika z utkání Sokol Určice - TJ Tatran Litovel 1:2 (0:2).
Ladislav Gallo (trenér Litovle): "Do Určic jsem jel s obavou toho, že jsem měl zprávy o dobré hře domácích , ale taktéž , jak my a Postřelmov, se velmi trápí v koncovce. Obranu a záložní řadu jsme omladili vrácením Petra Strouhala, Kryštofa Demela a Honzu Šlégla do sestavy. Naši tři střeďáci, Pavel Kvapil , Dan Hrazdil a David Laža začínají celkem uspokojivě plnit svoje role, no a když se k tomu přidala pracovitost K. Demela a H. Šlégla po stranách hřiště, tak naše obrana celkem bez větších problému odolávala ataku domácích, dovolili jsme jim několik střel, z pro nás bezpečné vzdálenosti.

Sami jsme se začli osmělovat kolem 25 minuty, branku Dana Smrčka nám rozhodčí po správně odmávaném ofsajdu ještě neuznali, ale varování domácí nebrali vážně, což se jim vymstilo. Po velmi dobře rozehraném rohu, poslal Pavel Kvapil přesný centr na zadní roh malého vápna na Martina Jindru, který hlavou nádherně našel na přední tyčce zcela volného Dana Smrčka 0:1.

Kluci se po vstřelené brance uklidnili, semkli a bylo cítit jak moc chtějí . O pět minut později bylo ještě veseleji, kdy opět jeden z výpadů na soupeřovu polovinu a utěšené kombinaci , se míč dostal na hranici šestnáctky k Pavlu Kvapilovi a ten si s tím poradil naprosto mazácky, 0:2, . Do poločasu jsme hru celkem kontrolovali a domácí hráče , kteří se snažili s utkáním něco udělat , k ničemu nepustili.

To se dařilo i po změně stran, než přišla 65 minuta a v ní nařízený PK v náš neprospěch. Střet kopaček dvou hráčů , který na prostředku ani nepísknete ????....Bohužel .. domácí proměnili a samozřejmě je to nabudilo. Za to jak jsme utkání odbojovali až do vítězného konce musím kluky pochválit, ano, nebylo to bez problémů, nervozity a drobných chyb, ale přesně tohle jsme potřebovali , šáhnout si na dno sil, obdržet rány a zároveň získat zkušenosti,jak s takovýma situacema naložit příště. Za mě velmi náročné, ale zasloužené vítězství. Z daleka nemáme vyhráno, soutěž je pro nás opravdu náročná a toto utkání v kterém se hrálo jak se říká o šest bodů a ještě venku, má pro nás cenu ¨ Zlata¨.

Bohužel jsme přišli na 14 dní o zraněného Pavla Kvapila, a je to pro nás velmi citelná ztráta, ale to vám říkat nemusím, toho jste si už určitě všimli sami."

Další zápas odehrajeme doma a to v sobotu 7. října v 10:30 proti Dolanům. V dalším týdnu nás pak čeká venkovní utkání proti Zábřehu, zápas začne v neděli 15. října v 15:00.

Tatran Litovel - Lutín-Hněvotín 11:0
Branky : Fidler Jáchym 2,Labonek O 2, Skvorcov, Válek, Zbořil, Slavík, Večeřa,  Nátr, Vlastní