TATRAN LITOVEL – LUŽICE
3-2 (2-1)

Branky:
Slavík M, Labonek O, Krátký P

Dnešní zápas byl trošku složitější, jelikož vykartovaný J.Fidler a Š.Válek bylo třeba nahradit.  Nedělá se to jednoduše, jelikož vám v zápase ubude hodně vyhraných soubojů a hlaviček. Dělat ionťák a mávat hříšníci umí ☺, tak když nebudou zodpovědní na hřišti, mají šanci si to zopakovat☺. Bylo třeba malinko upravit rozestavení a hru, abychom mohli pomýšlet na dobrý výsledek.

Litovelští s novým kapitánem Matějem Komárkem nezačali vůbec špatně. V 10. minutě se po rohu prosadil M.Slavík, který si nejprve hlavičkou připravil šanci o břevno a druhý pokus uklidil do sítě 1-0. Domácí byli fotbalovější, ale ani O.Labonek či M.Slavík skóre nenavýšili. Ve 26. minutě hosté ze šťastné střely srovnali, když vynikající F.Dokoupil na střelu nedosáhl 1-1.  O 2 minuty později R.Kohout přenesl hru a z dobrého náběhu skórovat O.Labonek 2-1. Do poločasu mohli opět domácí zvýšit skóre, ale jejich šance zůstaly nevyužity. Je třeba dodat, že i hosté měli několik zajímavých střel, ale obrana i s F.Dokoupilem byla spolehlivá.

Druhý poločas začal územní převahou hostů, ale vyložené šance hostům nepřicházely. V 56.minutě po sporné situaci, která zaváněla ofsajdem, hosté srovnali 2-2. Hosté se vrhli do útoku a litovelští jakoby ztráceli půdu pod nohama. Rozhodující ve zbytku zápasu byla přestávka na pití a zahození vyložené dvojšance hostů, kdy nejprve výborně kryl F.Dokoupil a následně gólmanské dovednosti předvedl M.Kotek, který bravurně v baletní pozici vyrazil střelu na brankové čáře. Po pauze na občerstvení jakoby se domácí probudili a už nepouštěli hosty do většího tlaku a začali zaměstnávat hostující obranu. V 84. minutě se štěstí přiklonilo na domácí stranu, kdy M.Komárek našel Patrika Krátkého, který otevřel střelecký účet za dorostence v mistrovských utkáních. A pak už se mohlo jen slavit☺.

ROZHOVORY:

Milan Spurný

„Celý týden jsme kluky připravovali na těžké utkání a museli jsme je přesvědčit, že jsou schopni něco uhrát i bez Jáchyma a Šimpla. Dnes bych chtěl pochválit všechny od hráčů na hřišti i na lavičce, protože všichni měli tu odvahu se porvat o dobrý výsledek s dobrým soupeřem a hlavně plnili skoro vše, co jsme si řekli a toho si cením nejvíc. Dnes řeknu pár jmen, krom stálic, od kterých očekávám dobrý výkon, který dnes předvedli, tak bych vyzdvihl výkon Filipa v bráně, A.Kozáka, jelikož nový post zvládl bravurně a hostující nejlepší hráč M.Gábor nebyl vůbec vidět a pak ještě R.Fizika, který už na levého beka nikoho svým výkonem nepustil a lítal do všeho jakoby si dal nějakou povzbuzující látku☺.“

M.Fidler

Před zápasem jsem tipoval 3-1☺. Kritika bude. Ani jeden křižný míč ☺. Vážně. Když ti kluci chtějí, tak to jde a myslím, že si dnes hrábli na dno. I kluci z lavičky pomohli, oni si Dosi, Véča, Vitas, Kobzič neuvědomují, že jejich 10-20 minut hrozně pomůže ostatním. Že nehrál T.Labonek??? Dopolední zápas jsme viděli a z něj měl drobný šrám, který by ho limitoval a Robin byl laufu. Já bych také řekl 1 jméno - Patrik Krátký. Zakončení na 3-2 výborné.

A ještě musím vyzvednout naše fantastické diváky, kteří každý zápas chodí v hojném počtu a klukům pomáhají.

J.Fidler

No trpěl jsem, ale pití dělám dobré a sladké. Dnes to vydrželi uběhat, právě díky tomu pití☺.

Š.Válek

Tak musím říct, že Jesenec si budu pamatovat jednou pro vždy a to hřiště bylo na mě vyloženě nachystané, abych vytekl. Už tam nikdy nepojedu☺. Dnes mají kluci pochvalu a já na pomezí také.

M.Komárek

Dnes kapitán, kdo jiný☺. A myslím, že plním roli Oscara Dorleyho. Neviditelný, ale platný a proto ta páska☺.

Tatran Litovel - Lutín-Hněvotín 11:0
Branky : Fidler Jáchym 2,Labonek O 2, Skvorcov, Válek, Zbořil, Slavík, Večeřa,  Nátr, Vlastní