21. Kolo TATRAN Litovel - SK Slatinice

TATRAN LITOVEL – SK SLATINICE
2-1 p (1-0)

Branky: Válek

Litovel v předehrávce přivítala souseda z tabulky a v případě jakékoliv výhry by se do soboty vítěz tohoto utkání dostal na první místo. Domácí nezačali vůbec špatně a hned ve 4.minutě po prostrčení R.Kohouta nadvakrát úspěšně zakončil Š.Válek 1-0. Hosté však nesložily zbraně a snažili se o srovnání. Domácí měli v prvním poločase i další šance, nejprve J.Fidler zkoušel pozornost hostujícího gólmana z trestného kopu a poté se A.Dosoudil ve vyložené šanci snažil „nákelským bodýlkem“ překonat hostujícího gólmana, ale jeho pokus byl spíš příkazský rohlík, který skončil mimo bránu. Hosté se dostali v prvním poločase také do dvou vyložených šancí, ale první chytil F. Dokoupil a druhý pokus o lob skončil těsně nad domácí bránou.

Druhý poločas začal herní převahou hostů, kteří se snažili o srovnání. Šancí ubylo a strhl se boj o střední pásmo a bylo vidět, že žádné mužstvo nechce udělat chybu. V 75. minutě se probil dobře hrající O.Labonek k šanci, obstřelil gólmana, ale jeho pokus skončil těsně vedle. Hosté se srovnání dočkali, kdy v 84.minutě po nedorazu ve středu pole hostující hráč napřáhl z 18 m a trefil přesně k tyči 1-1. Další vyložená šance už nebyla a tak se mohlo jít na penalty.

Filip Dokoupil si skvěle poradil se dvěma pokusy hostů a když litovelským se podařili 4 pokusy, tak se mohlo po penaltě Pavla Nátra slavit a jezdit po kolenou .

HODNOCENÍ TRENÉRŮ:

M. SPURNÝ:

Myslím, že po fotbalové stránce nejlepší mužstvo v soutěži, což dokázal svou kvalitou i bez některých svých zraněných hráčů. Vítězství na penalty bych nepřeceňoval a ukázalo se, že hlava, tíha zodpovědnosti a soupeř, který má hráče, kteří nastupují pravidelně za muže nám umí nastavil zrcadlo, kde je třeba zapracovat. NEJSME HOLD HOKEJOVÝ TŘINEC . Když spočítám šance, tak jsme si asi bod navíc zasloužili a vyložených šancí jsme měli asi o 1-2 více. Škoda je obdrženého gólu, kdy nedohrajeme míč ve středu a nikdo nevystoupí proti střelci, protože krom těchto 2-3 hloupých chyb, kdy měl soupeř šanci, jsme je do ničeho velkého nepustili. Ale jinak kluky musím pochválit za bojovnost, protože vím, že s nervozitou a s pocitem neudělat chybu se hraje hůř . Myslím si, že žádný z našich kluků nikdy nebyl po 20.kole takhle vysoko v tabulce. Tak ještě 6 těžkých kroků do cíle a uvidíme, jaká medaile z toho bude.

M.FIDLER

Ano shodli jsme se na tom, že některým to trošku svázalo nohy, ale M. Kotek předvedl kvalitní výkon bez nervů. Všichni penaltový střelci, kdo šel, si zaslouží taktéž pochvalu, protože dílčí úspěch či neúspěch vzali na sebe. Máme s Milanem radost, že tím kluci žijí a chodí na tréninky a po delší době dorost v Litovli baví a láká i lidi do hlediště .

Tatran Litovel - Lutín-Hněvotín 11:0
Branky : Fidler Jáchym 2,Labonek O 2, Skvorcov, Válek, Zbořil, Slavík, Večeřa,  Nátr, Vlastní