22. Kolo SOKOL OLŠANY - TATRAN Litovel

SOKOL OLŠANY /TĚŠETICE – TATRAN LITOVEL
0-2 (0-2)

Branky: Kohout, Fidler J

Litovel dorazila na půdu nejlepšího mužstva na jaře, které prohrálo pouze 1 utkání a v případě vítězství by se dotáhlo ne vedoucí trojici V.Týnec, Slatinice, Litovel, které mezi sebou dělí po 22.kolech pouze 1 bod. Závěr soutěže tedy nabízí velmi zajímavou fotbalovou zápletku .

Litovel své utkání nezačala vůbec dobře a domácím, díky mnoha nepřesnostem, nabízela několik zajímavých situací k zakončení. Buď střela končila mimo a nebo vše pochytal exceletní Filip Dokoupil, který držel akcie Litovle svými zákroky hodně vysoko. Až kolem 30.minuty se začala hra vyrovnávat a z první vážnější akce udeřila Litovel, kdy ve 37.minutě R.Kohout svým pohybem oklamal v šestnáctce všechny bránící hráče a své sólo proměnil 0-1. Domácím jakoby spadl řemen a v dalších dvou šancích R.Kohouta vychytal domácí gólman. Těsně před poločase ve 44.minutě Litovel zahrávala roh a J.Fidler svým typickým způsobem hlavou-kladivo 0-2.

Druhý poločas už nepřinášel mnoho šancí. Litovel bránila výsledek a občas vystrčila růžky, aby si domácí nemysleli, ale brejky buď nedotáhli dorostenci do finálního zakončení a nebo si dvojice Labonek x Kohout nevyhověla k lepší pozici k zakončení. Domácí sice měli územní převahu, ale tutové šance nepřicházeli, krom 1-2 střel, které bezpečně chytil F.Dokoupil. Konec 0-2 a při ztrátě V. Týnce a Slatinic se tabulka srovnala.

Hodnocení trenérů:

Milan Spurný:

Asi za to můžu já. Kynutá snídaně asi udělal své a trvalo 30 minut než loupáček vstřebali. Byl jsem na infarkt, ale ještě že byl na blízku MUDr. Jiří Kozák, byl jsem hned klidnější, že o mě bude případně dobře postaráno . Mnoho zbytečných ztrát a kdyby domácí vedli 2-0, tak by to bylo ještě dobré. Nemůžu říct, že by kluci zápas odchodili a nebojovali, ale fotbalu tam bylo málo. Za dnešní zápas bych dal jedničku s hvězdou Filosovi a pak po 30 minutě celé obranné trojici Hajas, Koza, Paja a Kohymu. Zbytek hrál pod své možnosti a Lambo, Jáša, Šimpl a Komár prostě hrát lépe umí a ten klid na míči tam prostě nebyl. Za bojovnost a nasazení mají 1 všichni. Je to ale určitě velmi cenné vítězství, i když to třeba nejde a jsem rád, že si kluci ve zbytku soutěže vyzkouší hrát fotbal se sevřenýma půlkama . Tím bych chtěl všechny pozvat na sobotu 25.5.2024 na 13,00 hod. .

Miloslav Fidler:

Kapky do čí jsem si dával ještě v neděli dopoledne . Od 30.minuty soustředěný výkon na výsledek. Jsou před námi ještě 4 schůdky a žádný nebude jednoduchý, což potvrzují i výsledky blízkých konkurentů. Jsme rádi, že to bude mít atmosféru boje o co nejlepší umístění a každý si na našich zápasech může najít to své. Ať už máte rádi dorostenecký fotbal, něco k pití a nebo křik nervních trenérů či vypracovaná těla sportovců, rozhodčích či trenérů .

Tatran Litovel - Lutín-Hněvotín 11:0
Branky : Fidler Jáchym 2,Labonek O 2, Skvorcov, Válek, Zbořil, Slavík, Večeřa,  Nátr, Vlastní