PLUMLOV-PROTIVANOV – TATRAN LITOVEL
0-3 (0-1)

Branky:
Fidler J, Kohout, Labonek O

Dorostenci zavítali na deštěm podmáčenou půdu v Protivanově, kde je přivítal ne příliš oblíbený soupeř, který dokáže na hřišti přitvrdit a emocionálně rozladit hostující družstvo.

Litovelský dorost nezačal vůbec špatně a ve dvou dobrých šancích se zjevil T. Večeřa, ale poprvé přestřelil a podruhé nepřekonal hostujícího gólmana. Poté mohl využít svou šanci i R.Kohout, ale taktéž neúspěšně. Ve 12. minutě si odražený míč na hranici vápna našel J.Fidler a přízemní střelou k tyči otevřen skóre 0-1. To litovelské uspokojilo a herně šlo utkání do šedivého podprůměru. Zbrklost litovelských a zájem plumlovských o co více zajímavé přerušení hry dovedlo utkání tam, kde Litovel nechtěla. Před poločasem zahrozili i domácí, kdy po skrumáži se podařilo litovelským s vypětím všech sil uhájit brankovou čáru a vzplály emoce a drobné potyčky . Bohužel Litovel šla vyrovnání naproti a z dalšího rohu těšně před poločasem došlo ke kontaktu ve vápně a penalta, kterou se štěstím F.Dokoupil zneškodnil. Poločas 0-1, ale mělo být 0-4, ale mohlo být 2-1.

Po určitém poločasovém umravnění přeci je litovelští přidali a R.Fizik hned na začátku druhé půle hlavou těsně minul. Domácí se k bráně hostů dostávali sporadicky a tlak sílil. V 75.minutě M.Komárek ukázal soupeřům svou míčovou ekvilibristiku a předložil lahůdku R.Kohoutovi, který uklidil míč do sítě 0-2. V 81.minutě si našel míč ve vápně O.Labonek a uzavřel skóre utkání 0-3.

Konečnou kaňku tomu dodali ještě hráči Plumlova, kteří škaredě havarovali, ale na štěstí nic fatálního. Zlomeniny se snad vyléčí a mysl se snad poučí. Přejeme upřímně brzké uzdravení.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ:

SPURNÝ

Je těžké hodnotit utkání, kde domácím hráčům (ne všem) jde jen o to, kdo udělá lepší „kosu“. Hráči na to ale byli připraveni a musí se s tím nějak popasovat. Trošku v tom musím pokárat F.Dokoupila, který se chtěl malinko kočkovat, ale chycená penalta a pár tréninků, mě může malinko obměkčit. První půle byla špatná zejména tím, že jsme neproměňovali šance a pak si myslím, že zafungovala hlava, kdy se hledala rychlá a zbrklá řešení. Kdyby bylo po 20 minutách 0-4, byl by klid, ale určitě ne „letecký“. Aby si hráči plácali, když někoho dojede, je velký nerespekt k soupeři. Výsledek dobrý a jsme stále ve hře o příčky nejvyšší. Tím bych chtěl všechny pozvat na 8.6.2024 na 10,30 hod.. Dobrý soupeř a určitě lepší fotbal.

FIDLER

Ne že bych kluky úplně chválil za předvedenou hru, ale jsem v těchto ne úplně povedených utkáních poměrně klidný. Minulý rok bychom byli schopni některá taková utkání prohrát, ale to letošní mužstvo má takovou nějakou pohodlnou sílu. Někdy se na to možná nedá chvilku koukat, ale ty body stále přibývají . Říkali jsme si s Milanem, že předsezónní cíl už máme, ale když máme ten obrazný dort, tak proč nechtít šlehačku a třeba i s třešničkou .

Tatran Litovel - Lutín-Hněvotín 11:0
Branky : Fidler Jáchym 2,Labonek O 2, Skvorcov, Válek, Zbořil, Slavík, Večeřa,  Nátr, Vlastní