25. Kolo TATRAN Litovel -Velký Týnec -Grygov

Tatran Litovel – Velký Týnec-Grygov
1-0  (0-0)

Branka:
Skvorcov

Za hezkého počasí a solidní návštěvy odehráli dorostenci poslední domácí utkání sezóny s Velkým Týncem, se kterým to byl přímý souboj o 1. – 3. místo. Domácí se mohli pokusit uzavřít sezónu na 38 bodech z 39 možných na domácí půdě a posunout se minimálně do nedělního utkání Slatinic na 1. místo .

Litovel začala mírnou územní převahou, ale do vyložených šancí se domácí nemohli dostat. Byl to boj mezi šestnáctkami a pozorné obrany hrály prim. Ve druhé polovině poločasu se osmělili i hosté, ale jejich nebezpečný brejk byl sražen na roh.
Druhou půli začali tlakem domácí a v dobré pozici nejprve odskok zmařil šanci R.Kohoutovi a o chvíli později hlavička M.Slavíka skončila v náruči dobře postaveného hostujícího gólmana. I hosté měli 1 vážnější šanci, ale F.Dokoupil pokus kryl a pokračující závar se podařilo uhasit. Šancí příliš nebylo, a tak se pokusil alespoň M.Fidler pobavit diváky svou showdance kreací u postranní čáry. „Byl to boj na hřišti a na milisekundu se mi vrátilo mé mládí a devadesátky a chtěl jsem něco z toho ukázat početnému obecenstvu,“ zavzpomínal M.Fidler .
Když už to vypadalo na dělbu bodů v 71.minutě po přihrávce R.Kohouta otevřel skóre Max Skvorcov, který chtěl pomoct i přes své dlouhodobé zranění. Hosté se do dalšího většího tlaku nedostali, domácí gól nepřidali a mohlo se slavit.
V neděli nám 1. místo sebráno nebylo, jelikož Slatinice padly ve Velké Bystřici 5:1 a tak nás čeká poslední nedělní zápas v Čechovicích a tam se rozhodne .

Hodnocení

M. Spurný:

Mám velkou radost a doufám, že už v sobotu večer bude rozhodnuto a nebo to v neděli kluci dotáhnou do pohádkového konce. Byl to zodpovědný, koncentrovaný výkon dvou vyrovnaných mužstev. Myslím, že jsme malinko víc chtěli, ale soupeř lišácky čekal na svou šanci a byl hodně nebezpečný. Možná je hra horší než počet bodů, ale my hrajeme účelně a dnes i velmi efektivně . Jsem rád za Maxe, jelikož jako pravák utáhl levou a dal do toho rozum. Byla na něm vidět veliká chuť pomoct, i když 100% zdravotně není. Na tréninku by stejnou šanci kopl do lesního závodu , je to hold zápasový hráč. No a ještě jsem nevěděl, že Miloš chodil v mládí do breakdance . Jinak opravdu děkujeme za diváky, kteří nás chodí podporovat.

M.Fidler:

Je velký rozdíl, když jsme de facto komplet a nebo chybí 2-3 hráči. Po prohraném zápase s Hlubočkama se ustálila i obrana a nyní poslední čtyři zápasy s nulou vzadu. V Hlubočkách jsem chyběl, tak to mohlo být tím . V zápase jsem cítil, že je potřeba něco udělat, tak proto ten taneček. Pokud to pomůže i v neděli, rád udělám . Chybí poslední krůček. Přidávám se k poděkování za diváky a určitě, pokud vše dobře dopadne to nějak společně oslavíme.

Tatran Litovel - Lutín-Hněvotín 11:0
Branky : Fidler Jáchym 2,Labonek O 2, Skvorcov, Válek, Zbořil, Slavík, Večeřa,  Nátr, Vlastní