Litovel vyhrála v Ústí, dvěma góly rozhodl Dragon

Zápas plný atraktivních šancí, které však ve většině případů zůstaly neproměněny, takové bylo nedělní střetnutí domácího Sokola Ústí s hostujícím celkem Tatran Litovel. Začalo se hrát velmi rychle. Hosté od úvodního hvizdu diktovali tempo hry a ústecké fotbalisty zatlačili k jejich vlastní bráně.

Řada příležitostí z úvodních minut však zůstala neproměněna. Asi nejzajímavější byla akce, kdy se hostující útočník dostal po centru sám před bránu vyběhnutého brankáře Bernkopfa, ale prázdnou bránu přestřelil. Nepříjemný moment nastal ve 13. minutě, kdy došlo ke zranění domácího gólmana a nastoupil za něj náhradník Zeman.

"První půlka patřila soupeři, který trestal naše individuální chyby," přiznal kouč TJ Sokol Ústí Zdeněk Hoffmann. Jednu z chybných přihrávek domácí obrany přesně vystihl litovelský Dragon a míč umístil k tyči - 0:1. "Domácí nehráli fotbal. Míče jen nakopávali a bezradně se snažili o obrat," komentoval boj Jaroslav Šišma, trenér Tatranu Litovel.

Po přestávce se Ústečtí výkonnostně mírně polepšili. Soupeře se snažili zdolat pomocí vysokých míčů, v náporu se jim podařilo hlavou nastřelit břevno, ale čistá gólová šance k vidění nebyla. Zatímco Dragon si na své konto po pohledné kombinaci připsal již druhý gól dne, Ústí zachránila alespoň Škorňou proměněná penalta ze 75. minuty.

"Utkání bylo viditelně ovlivněno. Rozhodčí pískl penaltu nepochopitelně. Opravdu to nechápu," stěžoval si Šišma. Domácí se touto prohrou dostali do kritické situace. "Čekají nás dva venkovní zápasy. Po nich sice hrajeme doma, ale čekají nás těžcí soupeři," naznačil Hoffmann, že zisk dalších bodů teď bude pro jeho družstvo hodně těžký.

TJ Sokol Ústí - Tatran Litovel 1:2 (0:1)

Branky: Škorňa (pen.) - Dragon 2. Rozhodčí: Částečka - Koláček, Štětka.

Ústí: Bernkopf (13. Zeman) - Černotský, Zima, Plesník, Ševčík - Skácel (46. Kočnar), Škorňa, Páleník, Pat. Sencovici - Šigut, Škařupa. Trenér: Zdeněk Hoffmann.

Litovel: Procházka - Otava, Planička, Krátký, Miklánek - Bednář (35. Šrom), Kratochvíl, Jindra, Čep - Dragon (85. Heinz), Baránek (Vaca). Trenér: Jaroslav Šišma.

Tatran Litovel - Lutín-Hněvotín 11:0
Branky : Fidler Jáchym 2,Labonek O 2, Skvorcov, Válek, Zbořil, Slavík, Večeřa,  Nátr, Vlastní