Hněvotín odvezl z Litovle bod. Díky brankáři Svobodovi

Ne příliš záživný průběh mělo střetnutí fotbalistů Litovle a Hněvotína. Šancí se urodilo poskrovnu, přesto u remízy 0:0 nakonec nemuselo zůstat.

Domácí Tatran sahal v závěru po třech bodech, proti byl ale skvělý hněvotínský gólman Svoboda, který svůj tým při veliké šanci Čepa podržel.

"Bylo to utkání dvou v tabulce stejně postavených soupeřů. Osobně z výkonu mužstva tentokrát zklamaný nejsem. Super kvalitní fotbal to nebyl, ovšem je potřeba také vzít v úvahu, jaké možnosti ti kluci mají," konstatoval po závěrečném hvizdu litovelský kouč Petr Mrázek.

Oku diváka výkon jeho svěřenců směrem dopředu skutečně moc lahodit nemohl.

Za celý první poločas Litovel ohrozila hněvotínského strážce brány pouze jednou. Čep po Vacově centru v dobré pozici mířil hlavou nad.

"Věci, co se kvality týče, se samozřejmě nedají hned tak nahrát, ale ohledně přístupu, nasazení a bojovnosti to nebylo špatné. Řekl bych, že i těch pohledných akcí tam bylo dost a jsem celkem spokojený. Mrzí mě ale, že jsme nedali gól, protože jsme podle mě měli víc ze hry," posteskl si Mrázek.

Obraz hry se nijak závratně nezměnil ani po přestávce. Prakticky neškodní hosté

si jedinou kloudnější šanci vypracovali kapitánem Novotným, jeho střelecký pokus ale o pár decimetrů litovelskou svatyni minul.

Tatran se v útoku snažil něco vymyslet, jenže ztroskotával na špatné předfinální fázi a mizerně rozehrávaných standardních situacích. Obrat k lepšímu nastal

až v závěrečné desetiminutovce. Nejprve Bednářova střela z hranice vápna těsně přeletěla nad břevnem.

O dvě minuty později si domácí vypracovali největší příležitost zápasu. Kučera z pravé strany poslal do šestnáctky přesný pas, ke kterému se přes obránce prodral Čep a míč po jeho šikovné teči směřoval do šibenice. Stadion již pomalu zvedal ruce nad hlavu, hrdinou okamžiku se však stal hostující brankář Stanislav Svoboda, jenž parádním skokem stoprocentní gólovku zneškodnil.

Trenéru Hněvotína Michalu Barčíkovi tak konečný výsledek přišel vhod: "Jeli jsme sem celkem s obavami, protože v Litovli se nám dlouhodobě nedaří. Z mého hlediska to byl takový fotbal od vápna k vápnu, bez šancí. Bod ale bereme, protože v šestaosmdesáté minutě jsme z jediné pořádné šance mohli dostat branku," oddechl si.

TJ Tatran Litovel - FC Hněvotín 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Kulička - Koláček, Hodaň. ŽK: Heinz, Krátký - Schinneck.

Litovel: Bača - Krátký, Heinz, Jindra, Miklánek - Vaca (82. Šrom), Kratochvíl, Kučera, Čep - Bednář, Baránek (87. Chrudina). Trenér: Petr Mrázek.

Hněvotín: Svoboda - Láner, Šulc, Švajda, Novák - Holčapek (67. Kvapil), Schinneck (75. Dokoupil), Skoumal, Pospíšil - Duda (59. Žouželka), Novotný. Trenér: Michal Barčík.

Tatran Litovel - Lutín-Hněvotín 11:0
Branky : Fidler Jáchym 2,Labonek O 2, Skvorcov, Válek, Zbořil, Slavík, Večeřa,  Nátr, Vlastní